Na soupisce pro nedělní duel Kooperativy NBL mezi Ústím nad Labem a BK Opava byste jeho jméno hledali marně. Opavský pivot Jakub Blažek nakonec se svým týmem na sever Čech neodcestoval. Zůstal po boku těhotné manželky Kateřiny, s níž očekával narození syna Eliáše. Ten přišel na svět v pondělí 21. listopadu ve 2.22 ráno.

Nakonec může být rád, že cestu do Ústí neabsolvoval i z jiného důvodu. Jeho spoluhráčům se utkání totiž příliš nevydařilo a svému soupeři podlehli o devatenáct bodů 62:81.

„Samozřejmě jsem zvažoval, že bych k zápasu mohl odcestovat, ale obával jsem se, že bych porod nestihl a nebyl v tu chvíli u manželky. Z toho důvodu jsem po domluvě raději zůstal doma," uvedl v pondělí odpoledne Jakub Blažek.

V té době měl za sebou skutečně náročný den. Nenaspal totiž prakticky nic: „Byl to náročný a vyčerpávající den. Naštěstí ale vše dobře dopadlo. Po očku jsem kluky v Ústí sledoval a alespoň trochu fandil na dálku. Bohužel zápas se moc nepovedl. Výkon nebyl ideální a nevyvarovali jsme se častých ztrát."

Své spoluhráče a členy realizačního týmu stihl o novém přírůstku do kabiny informovat už během pondělka. „Na internetu máme takovou společnou skupinu, kam jsem poslal zprávu. Určitě to bude nutné ještě oslavit," usmíval se opavský pivot.

Brášku Eliáše u Blažkových doma ve Slavkově netrpělivě vyhlížely jeho starší sestry a sice šestiletá Amálka a také Rozálie, která má tři a půl roku. Nedlouho po porodu je samozřejmě složité vysledovat, zda se novorozený syn potatí a bude se věnovat basketbalu.

„Pokud bude mít zájem, určitě ho v tom budu podporovat. Své děti se snažíme vést k pohybu. Eliáš nebude výjimkou. Přece jenom kolem Slavkova máme spoustu možností, kam vyrazit na procházku nebo na nějaký výlet. Holky jsou výtvarně založené. Uvidíme, co v budoucnu bude bavit Eliáše," připojil na závěr Jakub Blažek.