První prohra přišla v sobotu na palubovce favorizovaného Nymburka, nicméně tato ztráta se dala očekávat.

Jakube, Opava prohrála v Nymburku, což se očekávat dalo, ale nešlo uhrát přijatelnější výsledek? Přece jenom čtyřicetibodový rozdíl je velký…

Sám jsem očekával, že to nebude takový rozdíl. Nymburk byl ale z Ligy mistrů dobře rozehraný, působil sebevědomě, bylo těžké se přizpůsobit jeho rychlosti. Když utekli na dvacet bodů, moc nám toho nedovolili.

Dají na se na opavské hře najít nějaká pozitiva?

Nepropadli jsme na doskoku, přitom to je náš dlouhodobý problém. Dokonce jsme pár útočných posbírali. I za nepříznivého stavu jsme to nezabalili a pořád se snažili hrát. Nymburk taky těžil z dobré střelby.

Opava zažívá dobrý vstup do sezony, co na to říkáte?

Sám jsem takový vstup ještě nezažil. Šlapeme dobře jako tým. Bilance 5:1 je výborná. Nyní máme dva zápasy doma. Jak Olomoucko, tak Pardubice chceme porazit.

Olomoucko má nový tým, tady byste měli splnit roli favorita…

Hrajeme doma, kde jsme silní. Olomoucko má komplet nový tým, chvíli jim potrvá, než si to sedne. Věřím, že budeme těžit z větší zkušenosti a sehranosti.

Osobně se vám také daří. Dokonce vévodíte tabulce střelců celé soutěže…

Vyšel nám začátek sezony jako týmu. Člověku se s dobrými výsledky zvedne sebevědomí, více si věří. Zatím je to dobré, ale na osobní statistiky nehledím, hlavně, že se daří týmu.