Jakub Šiřina má za sebou kontrolní rentgen, který ukázal, že zlomenina je srostlá. „Na kontrole jsem byl před týdnem. Lékař mi řekl, že je v pořádku, ale že mám počítat s bolestí a že bude záležet na mém vnitřním pocitu," řekl opavský rozehrávač.

Samotného ho už svrbí pořádně ruce. „Basketbal mi chybí. Už se těším, až znovu nastoupím," poznamenal odchovanec Nové huti Ostrava. V současné době už trénuje a čeká na speciální chránič. „Zatím mi ale nedorazil. Mám objednané dva, jeden přímo ve zdravotních pomůckách a druhý z basketbalového internetového obchodu," říká Jakub Šiřina.

Toho, že by ho ochranná pomůcka nějak limitovala ve hře, se nebojí. „Nejsem první ani poslední, kdo s takovým chráničem hraje. Je to něco podobného jako chránič na stehno. Je vyztužený molitanem," přibližuje klíčový muž opavské sestavy.

Bez basketbalu musel vydržet měsíc. „Absentoval jsem jen první dva týdny. Pak už jsem postupně začal s tréninkem, od lehkého výklusu až po střelbu. S kluky už normálně trénuji, jen nechodím do kontaktu," poznamenal rozehrávač, který jednadvacátého listopadu oslaví pětadvacáté narozeniny. Z toho, že by třeba neměl fyzičku, strach nemá. „S fyzičkou jsem problém nikdy nemíval. Samozřejmě, že chvíli bude trvat, než získám herní jistotu, ale i tento handicap brzy překonám," vzhlíží k následujícím dnům Jakub Šiřina.

Fanoušci i spoluhráči se už jeho návratu dočkat nemohou. Poté, co totiž vypadl ze sestavy vinou zlomeného žebra, opavský tým ani jednou nevyhrál a v tabulce spadl na poslední příčku. Nepomohlo mu ani angažování Calvina Cage. „Necítím se jako nějaký spasitel, to rozhodně ne. Ale týmu chci co nejdříve pomoci," zdůraznil Jakub Šiřina.

Tlaky, že by měl už v Ústí nastoupit, na svou osobu necítí. „Ba naopak. Všichni se snaží mě brzdit, doporučují mi start ještě o týden odložit. Jsme ale domluveni s trenérem, že rozhodnutí necháme asi na den zápasu," zakončil elitní opavský rozehrávač.