Hru Slezanů opět skvěle režíroval Jakub Šiřina. Reprezentační rozehrávač je k neudržení, momentálně nejužitečnější hráč soutěže a její nejlepší střelec, měl luxusní statistiky i na Folimance. Ke čtyřiadvaceti bodům přidal sedm doskoků a šest asistencí.

„Není to o Šiřinovi, celý tým hraje výborně. Na Folimance jsme měli výborný nástup do zápasu, těžili jsme z výborné úspěšnosti střelby. Když jsme se dostali na dvouciferný rozdíl, uklidnili jsme se a utkání kontrolovali,“ ohlížel se za duelem devětadvacetiletý rozehrávač.

Sovy se sice ve druhé čtvrtině začaly nadechovat, stáhly vedení Opavy na osm bodů, ale to bylo vše. Jakub Šiřina vystřihl dvě trojky v řadě a vzal Pražanům definitivně vítr z plachet. „Moc jsme jim toho nedovolili. Takhle musíme hrát pořád,“ podotkl opavský kapitán.

Czudkově výběru pomohl zápas proti Svitavám, ve kterém se trápili (81:80). „Svitavy jsou jiný tým než USK, mají kvalitu, což dokázaly vítězstvím nad Pardubicemi. Je pravda, že proti nim jsme dobře nehráli,“ přiznal Jakub Šiřina.

Vysokoškoláky se snažil střelecky nakopnout Quentin Peterson. „Hodně se nutil do střelby, a to i na úkor týmovosti, nám to vyhovovalo,“ doplnila opavská opora.

Už v sobotu hostí Opava Děčín, úřadujícího vicemistra. „Děčín není letos to, co býval. Skončil Vyoral, odešel střelec Palyza, a to se musí někde promítnout. Pokud podáme soustředěný výkon jako na Folimance, vyhrajeme. Chceme naši sérii vítězných zápasů natáhnout co nejvíce,“ zakončil Jakub Šiřina.