V hlavě živí svůj velký sen. „Chci si v letošní sezoně zahrát s Opavou finále,“ svěřil se mimo jiné v následujícím rozhovoru.

Jakube, v Prostějově jste chyběl, proč?

Po derby s Ostravou mě začalo bolet lýtko. Bolest se začala stupňovat. Šel jsem pro jistotu na sono, zda se nejedná o problém většího rázu. Naštěstí je to v pohodě a ve Svitavách bych už měl nastoupit.

Jak vnímáte uplynulý kalendářní rok?

Pozitivně, a to jak z osobního, tak sportovního hlediska. Odehráli jsme spoustu dobrých zápasů, bavili diváky dobrou hrou. Mrzí mě ale dvě těsné porážky s Olomouckem a Pardubicemi. Mohlo nám být ještě veseleji.

Osobně jste dostal i celkem prostor v národním týmu…

Bylo jasné, že Tomáš Satoranský nebude k dispozici, jelikož NBA nemá reprezentační pauzu. Že ale půjdu do hry jako první rozehrávač, jsem nečekal. Musím ale přiznat, že se svými výkony jsem až tak spokojený nebyl.

V loňské sezoně jste brali stříbro v poháru, v lize skončili čtvrtí. Dalo se uhrát více?

Vždycky se dá vytřískat více. Bohužel jsme v souboji o bronz chytli Pardubice, které si chtěly spravit chuť za nepostoupení do finále. Neměli jsme na ně.

Jak to vidíte letos? Na co Opava má?

Sezonu máme dobře rozjetou. Pokud nepolevíme, máme velkou šanci se vyhnout v semifinále Nymburku. Chceme si letos zahrát finále, vyvolat v Opavě pravou basketbalovou horečku. Naši fanoušci si to zaslouží.

Čím to, že Opava tak jede, je druhá v tabulce?

Máme tým postavený na českých hráčích, kteří si dokáží vyhovět. Navíc v kabině se sešla skvělá parta.

Jenomže tyto aspekty tady byly i v minulé sezoně?

Letos jsme dobře do sezony vstoupili. Pomohl nám dobrý los. Chytli jsme Jindřichův Hradec, poté porazili Ostravu, která nebyla sehraná. Týmu se zvedlo sebevědomí, více si věří, dostal se do pohody a od toho se všechno odvíjí.

Po loňském ročníku skončili zkušení hráči Jakub Blažek s Viktorem Cvekem. Místo nich nikdo nepřišel. Neměli jste strach, že se to může projevit na hře Opavy?

Zkušení hráči odešli, nahradilo je ale dravé mládí. Kluci jako Venca Bujnoch nebo Míra Kvapil se šance chopili na výbornou.

Jak vnímáte celkově letošní ročník basketbalové Kooperativa NBL?

Jako extrémně vyrovnaný. Mezi týmy, tedy až na Nymburk, je rozdíl dvou, tří proher. Diváci se tak nenudí, soutěž bude zajímavá od začátku až do konce. Osobně jsem nečekal, že Nymburk bude tak dominovat. Postavili nový tým, je vidět, že mají dobrý čuch na hráče. Zahraniční hráči si dokáží vyhovět s českými. Tým si sedl dobře i s novým trenérem.

Co si přejete do nového roku?

Hlavně zdraví, a to všem. To je to nejdůležitější na světě. A pak to finále s Opavou, už kvůli lidem.