Člen reprezentační osmnáctky si odbyl premiéru v opavském dresu v přípravném zápase proti bratislavskému Interu. Na palubovce strávil skoro třicet minut a nevedl si špatně. „Je škoda, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, měli jsme ho dobře rozehrané,“ řekl Jakub Slavík.

Ke svému výkonu dodal: „Asi to až tak špatné nebylo. Na to, že šlo o první zápas, jsem vcelku spokojený.“

Dvoumetrový křídelník si už mužský basketbal vyzkoušel v barvách ostravských Snakes. „Teď to bylo něco jiného. V Ostravě to byla přece jen první liga. Oproti juniorce je to velký skok,“ srovnává mládežnický reprezentant.

Společně se svými parťáky Štěpánkem a Bukovjanem se do opavské kabiny dobře adaptovali. „Pomohlo nám, že už v loňské sezoně jsme jednou týdně chodili do Opavy na tréninky. Měli jsme možnost poznat kluky a věřím, že i se sehraností nebude problém,“ míní Jakub Slavík.

Nejvyšší soutěž má i ostravská Nová huť. „Pro mě byla Opava jasnou volbou. Sází na české hráče, dává šanci mladým se rozvíjet, má s nimi trpělivost. Nová huť je v tomto směru diametrálně odlišná,“ zdůrazňuje nová posila Opavy. „Velkou výhodou je také to, že klub má béčko v první lize, máme možnost tak pravidelně hrát,“ pochvaluje si.

Jakub Slavík končí věkem v reprezentační osmnáctce. „Chci se posunout o kategorii výše, k tomu mi může Opava pomoci,“ myslí si mladý basketbalista. „Navíc dvacítku trénuje Petr Czudek, budu tak pod tvrdým drobnohledem,“ pousmál se opavský křídelník.

Letošní rok bude pro studenta ostravského sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových hektický. „Vedle basketbalu mě čeká ještě maturita, věřím, že budu úspěšný na všech frontách,“ končí krátké povídání Jakub Slavík.

Další dva přípravné duely mají opavští basketbalisté v plánu tento týden. V úterý je čeká derby s NH Ostrava, ve čtvrtek pak do Slezska míří Levičtí Patrioti. Oba duely mají začátek v 18 hodin.

Jakub Blažek míří do Krnova

Jakub BlažekVýraznou posilu získal Krnov, nováček druhé basketbalové ligy. Dres účastníka třetí nejvyšší soutěže bude oblékat zkušený pivot Jakub Blažek, který v posledních sezonách patřil k oporám BK Opava v Kooperativa NBL.

Za Krnov rovněž nastupuje bývalý reprezentační rozehrávač Michal Čarnecký a také někdejší hráč Opavy Petr Strnisko.