Jednadvacetiletý produkt ostravské basketbalové školy se zatím může pyšnit průměrnou desetiminutovou minutáží.

„Očekávali jsme tvrdý zápas, to se také potvrdilo. Nastoupil proti nám mladý tým, který bojuje až do konce, neuhne jedinému souboji. My jsme se s tím dokázali ale dobře popasovat," usmíval se po utkání Jan Lyčka. Opavě patří v tabulce pátá příčka, Pražané jsou desátí. Nicméně hosté byli nepříjemní, první čtvrtinu dokonce vyhráli.

„V utkání byly pasáže, které nám zrovna nevyšly. Přicházeli jsme o míče hloupými ztrátami a k tomu jsme přidávali i pomalé návraty do obrany. Ale to vyšší vedení jsme si už dokázali pohlídat a nepřipustili další komplikace," pokračoval v pozápasovém ohlédnutí Jan Lyčka.

Basketbalová Kooperativa NBL měla mezi vánočními svátky docela dlouhou pauzu. Opavští se s ní dokázali výborně vyrovnat. Nezamávala s nimi ani daleká cesta do Ústí nad Labem. „Byl to fakt, s kterým se nedalo nic dělat. Do každého zápasu musíte nastoupit koncentrovaně, ať už je pauza nebo ne. My jsme se s tím popasovali skvěle," poznamenal jednadvacetiletý basketbalista.

Letošní sezona je pro Jana Lyčku první, ve které dostává vetší šancí v nejvyšší soutěži. „Jsem maximálně spokojený. Trenér Petr Czudek minuty rozdává tak, jak si každý zaslouží. Já za sebe jsem spokojen a budu dělat všechno pro to, aby má minutáž narůstala," podotkl talentovaný basketbalista, který v létě podepsal s Opavou tříletý kontrakt.

Ve středu čeká na opavský výběr utkání na palubovce posledního Brna. „Jsme papírovými favority a uděláme všechno pro to, abychom tyto předpoklady naplnili," uzavřel Jan Lyčka.

-rob, kej-