Jiří Štěpánek ve středu proti Jindřichově Hradci nehrál, v sobotu se již na palubovce objevil. Dal stý bod a za to bude muset do hráčské kasy zaplatit stokorunu. „Trenér to udělal schválně, že mě tam poslal,“ usmál se Jiří Štěpánek.

„Ne, ale vážně, jsem rád za každou minutu, každý start v nejvyšší soutěži je pro mě obrovskou zkušeností. Ke své opavské premiéře řekl: „Nastoupil jsem a hned jsem udělal dva hloupé fauly, takže se musím soustředit a vychytat, co se mi nedařilo.“

Následně své dva fauly okomentoval slovy: „Jsem známý tím, že v obraně trochu plavu. Na tom musím opravdu zapracovat.“

Odchovanec ostravského basketbalu je za opavské angažmá rád. Přece jenom klub ze slezské metropole má svou strategii postavenou na tom, že sází na české hráče a hlavně dává šanci mladým. „Je to super, že to tak někde funguje. V Opavě se nebojí dát šanci mladým hráčům a to je super. Sbíráme zkušenosti a máme šanci se tlačit do sestavy. Jinde bychom tak maximálně vysedávali na lavičce,“ podotkl Jiří Štěpánek.

Nabízí se otázka, proč Jiří Štěpánek nezkoušel štěstí prosadit se v rodné Ostravě. „V Ostravě jsem to zkoušel, byl jsem na několika trénincích, ale ukázalo se, že to nemá smysl. Více bych to nerozebíral,“ pokračoval mládežnický basketbalista.

Jiří Štěpánek byl kmenovým hráčem ostravského Snakes. „Mezi kluby jsou dobré vztahy. Za velmi důležité považuji to, že pánové Czudek a Štěnička nás mladé sledují, a když zaujmeme, snaží se nám dát prostor,“ pochvaluje si opavský rozehrávač, který může hrát i na křídle.