Spolu jsou už pět a půl roku, bydlí ve společné domácnosti v Opavě, součástí jejich rodiny je fenka jorkšírského teriéra Jessynka. „Máme ji od Kubovy sestry," upřesňuje Kristýna, jinak studentka Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské.

Sama má ke sportu hodně blízko, hraje tenis, a to dokonce v Německu, mimochodem, její spoluhráčkou byla i česká jednička Petra Kvitová. „Mám raději mužský tenis, je akčnější," přiznává sympatická Kristýna.

Na opavského rozehrávače, mimochodem, práskla, že rád zapomíná a kromě ní miluje svíčkovou na smetaně, a rád má také koprovku. Na konci rozhovoru nám prozradila také jednu horkou novinku – v létě se z ní stane paní Šiřinová!

Můžete čtenářům prozradit, jak jste se poznali?

Ve škole. Chodili jsme spolu na sportovní gymnázium v Ostravě. Kuba je o rok starší, navštěvoval vyšší ročník, dostali jsme se k sobě přes kamarády.

Šlo o lásku na první pohled?

Řeknu to takhle: jiskra přeskočila hned.

Pamatujete si ho ještě z dob, když hrával v Ostravě?

Ne, poznali jsme se, když Kuba přestoupil do Opavy, která hrála o postup do Mattonky. Od té doby jsem také velká fanynka opavského týmu.

Chcete mi říci, že Ostravě palce nedržíte?

Nedržím, pro mě v basketu existuje jen BK Opava.

Na domácí zápasy chodíte pravidelně, to značí, že jste basketu přišla na chuť?

Přišla, basket se mi líbí. Pokud se hraje v Opavě, chodím na zápasy pravidelně. Basket sleduji ale i na internetu, když to sečtu, vidím asi pětadevadesát procent utkání z celé sezony.

Říkala jste, že s Kubou jste se seznámili na sportovním gymnáziu v Ostravě. Nabízí se otázka ohledně vašeho aktivního sportování…

(usměje se) Jsem sportovně založená. Hraji ligové tenisové soutěže v Německu a u nás. Po turnajích nejezdím.

Co nám můžeme prozradit o svém německém angažmá?

Hraji třetí ligu za DRC Ingolstadt. Každý tým čeká sedm utkání, začínáme v květnu a končíme v červenci.

Jak se člověk dostane k tenisovému angažmá v Německu?

Dostala jsem nabídku. V Německu jsou peníze, pokud chtějí týmy hrát vyšší soutěž, hledají posily. Většina holek si tam jezdí přivydělat. Na zápasy chodí i docela dost diváků.

Ambice hrát tenis na vyšší úrovni jste neměla?

Měla neměla… Tenis je finančně náročný sport. Navíc prosadit se výše není jednoduché. Nějaké turnaje jsem absolvovala, ale nic velkého.

V mládežnických kategoriích jste hrála v jednom týmu s Petrou Kvitovou…

Tenisově jsme spolu vyrůstaly. Hrály jsme spolu až po dorost. Byla herně někde jinde než my, během roku nám hodně výkonnostně utekla.

S Kubou tenis hrajete, ptát se, kdo vyhrává je asi zbytečné…

(usměje se) No, vyhrávám já.

Celkově tenis sledujete?

Určitě koukám. Ale spíše na mužský, je takový živější, akčnější. Tím ale nechci říci, že bych třeba holkám při FedCupu nefandila.

Jaké je to, žít s profesionálním basketbalistou?

Je to hodně o přizpůsobení se, ale nestěžuji si, jsem maximálně spokojená. Snažím se ho co nejvíce podporovat.

Vy jste s Kubou od dob, kdy ho v Ostravě basketbalově odepsali. Dnes patří k předním hráčům celé soutěže…

Opava mu zachránila kariéru. On to dobře ví, nejednou prohlásil, že v Česku by šel jedině do Nymburka. Navíc tady je spokojený, nic mu tu nechybí. Dobře ale ví, že na sobě musí stále pracovat.

O basketu se doma bavíte?

Bavíme. Každé utkání strašně požívá, když Opava prohraje, bývá smutný. Naštestí přišla letošní sezona, která mu zatím dělá radost.

Pojďme nyní do kuchyně Co má Kuba rád za jídlo?

Miluje svíčkovou, tu jsem mu ale ještě neudělala. Ale koprovka s vajíčkem a bramborem mu taky udělá radost.

A jakou vlastnost u něj nemáte ráda?

Rád zapomíná. Naposledy nevytáhl kuřecí nohy z mrazáku, ale toho by se nastřádalo více.

Myslíte, že si v budoucnu zahraje ještě někdy za Ostravu?

Možná na závěr kariéry, ale myslím si, že ho tam nic netáhne.

Co váš společný basketbalový sen?

Podřídím se Kubovi, chci pro něj jen to nejlepší. Uvidíme, kam ho osud v kariéře zavede, rozhodně ale netouží po nějaké nižší lize v zahraničí.

Za týden máme Vánoce, budete je trávit spolu?

Vánoce (Štědrovečerní večeři) zatím trávíme každý zvlášť, dokud nejsou děti a nemáme vlastní bydlení. Na Štědrý den dopoledne jsme spolu, předáme si dárky a někdy večer chodíme na půlnoční mši do kostela. Letos jsme spolu v Opavě poprvé pekli linecké cukroví a vanilkové rohlíčky.

U nás doma je zvykem jíst rybí polévku a kapra s bramborovým salátem. U Kuby kapra nejedí, místo toho mají kuřecí řízek a hrachovku. To nevím, jak budeme řešit, až budeme trávit Štědrý den společně. První a druhý svátek chodíme společně na obědy k mé rodině a rodině Kuby.