Už řadu let komentuje domácí basketbalové zápasy Opava, Petr Chlouba, jeho hlas znají všichni, když nemůže, jeho místo zaujme Jaroslav Horák. Ovšem v neděli za mikrofonem ani jeden z těchto pánů neseděl.

„Ani jeden z nich nemohl. Náš manažer Dušan Štěnička se mě zeptal, zda bych to nechtěl dělat já. Nějak jsem se do toho nehrnul, ale nakonec jsem mu kývnul," usmál se Kryštof Vlček. „Na první pohled se zdá, že je to jednoduché, ale vůbec tomu tak není, osobně jsem měl k mikrofonu a stále mám respekt," svěřil se opavský křídelník, který je momentálně ve stavu zraněných.

Na začátku byl nervózní, pak už si svou novou roli užíval. „Nevěděl jsem, kdy mám začít. Jak se říká, byl jsem hozen do vody. Musím přiznat, že s přibývajícím časem jsem si to i užíval. Kluci mi říkali, že jsem se snažil být neutrální, tedy až na ten závěr," smál se Kryštof Vlček.

„Vadilo mi, že nemohu klukům fandit, zatleskat, zařvat. To mi opravdu chybělo," přiznal se šestadvacetiletý basketbalista.

Během zápasu byl i upozorněn na to, jak má mluvit. „Rady jsem dostával. Někdo si stěžoval, že mě není slyšet, ale to nebyl můj problém. Do mikrofonu jsem hovořil nahlas," podotkl Vlček. Za svou funkci dostal dvousetkorunovou odměnu. „Měl jsem alespoň na pozápasové pivo," pousmál se.

Kryštof Vlček momentálně nemůže kvůli poraněnému lokti hrát. Na nedostatek práce si stěžovat nemůže. Dělá trenéra dorostu, čtrnáctek, přípavek, dokonce vedl i béčko.A aby toho nebylo málo, v přípravě dělal i technický zápis. „Co k tomu říci? Asi vypadám jako lovec funkcí," zakončil krátké povídání.

BK Opava - Nymburk 80:76
BASKETBALOVÉ PLAYOFF: Opava - Nymburk 80:76
BK Opava – ČEZ Basketball Nymburk 66:79
BASKETBALOVÉ PLAYOFF: Opava - Nymburk 66:79