„Na tréninku mi nahrával Robin Matějka balon, bohužel to dopadlo jak dopadlo," řekl posmutněle Kryštof Vlček. „Ještě jsem šel střílet, jenomže prst začal natékat, v té chvíli jsem věděl, že je zle, nepomohlo ani ledování," poznamenal čtyřiadvacetiletý basketbalista.

V minulosti si už podobným zraněním prošel. „Vypadá to na čtyřtýdenní pauzu," doplnil odchovanec ostravského basketbalu.

Momentálně má na ruce sádru a naordinovaný klid. „Rozhodně ale nechci sedět na zadku. Mohu driblovat levou rukou, budu chodit i běhat. Část přípravy už máme za sebou, nechci z toho úplně vypadnout," má jasno Kryštof Vlček, který se v Opavě věnuje i přípravě malých basketbalistů. Momentálně není jediným marodem v týmu.

„Nějak na ta zranění trpíme, daleko hůře na tom je ale Vašek Bujnoch. Snad v sezoně bude klid," přeje si Vlček.

Opavský basketbalista v současné době žije evropským basketbalovým šampionátem. „Tažení českého týmu je úžasné. Když jsme se třeba s mamkou dívali na náš zápas s Chorvatskem, mamce bylo Chorvatů docela líto, ale byli takoví nemastní neslaní. Je vidět, jak Češi jsou skvělou partou, hrají hodně týmově," podotkl Kryštof Vlček, který speciálně fandí také svému opavskému spoluhráči Jakubu Šiřinovi.

„Kuba dělá skvělou reklamu celé Opavě, žádný takový klub jako my zástupce v nároďáku nemá," zakončil Kryštof Vlček.