Téměř patnáct minut strávil na palubovce třiadvacetiletý křídelník Kryštof Vlček. Dal i sedm bodů, mohlo by jich být i více, kdyby měl přesnější mušku při střílení trestných hodů. Rodák z Ostravy se za utkáním ohlédl v krátkém rozhovoru.

V Nymburku jste prohráli, ale můžeme říci, že se vztyčenou hlavou…

Prohráli jsme o jedenáct bodů, kdyby to bylo o dvacet, jsme naštvaní více. Mohlo to být i lepší, ale měli jsme problém s naším obranným doskokem. V době, kdy domácím nešla střelba, měli na každý pokus dva tři pokusy, tím se stále drželi ve vedení a my jsme jim tím pádem neodskočili.

V závěru první půle jste si došel pro koš faulem, vzápětí jste měl možnost házet dvě šestky, ani jednu jste neproměnil, naopak Benda s klaksonem ano…

Šestky byly mou trapičkou, zlobil jsem se sám na sebe. A podle mě Benda skóroval už po čase, ale naše chyba, neměl dostat prostor vůbec zakončit.

Přišla třetí čtvrtina, která Opavě vůbec nevyšla, domácí odskočili na devatenáct bodů, škoda tohoto výpadku…

To je pravda, dělali jsme zbytečné ztráty a dostávali laciné koše, naštěstí jsme se dokázali zvednout a vedení domácích alespoň trochu stáhnout.

Osobně jste dostal celkem velký prostor…

(usměje se) Ani nevím, kolik minut jsem hrál, ale co vím určitě, je to, že mě bolí celé tělo.

Samostatnou kapitolou byla divácká atmosféra v nymburské hale…

Dvacet minut před utkáním byli v hale snad čtyři diváci, pak jich nakonec přece jen několik dalších dorazilo. Můžeme být rádi, že na nás chodí tak vysoké návštěvy. Navíc v opavské hale se i fandí.

Páteční odveta má kvůli televiznímu přenosu už začátek v 15.25, je to svým způsobem faul na diváka…

Souhlasím, je to hrozné. Věřím, že lidi tento čas neodradí. Mám kamarády, kteří si kvůli pátečního zápasu berou dovolenou. Jsem optimista, hala bude i přes tento špatný čas plná.

Dá se Nymburk porazit?

Můžeš ho porazit, ale ne porážet. Musíme se zaměřit na útočný doskok soupeře a nedělat zbytečné ztráty. Věřím, že fanoušci nás vyhecují k dobrému výkonu a my překvapíme.