Láďo, jak na tom Opava podle vás je?

Máme na to, abychom hráli lepší basketbal než loni. Jako nezaujatý pozorovatel hodnotím loňskou sezonu Opavy jako hroznou. Už v přípravě jsme ukazovali, že budeme hrát agresivní, rychlostní a drzý basketbal. Tím bychom mohli být nepříjemní i pro týmy ze špičky.

Loni jste hrál v Plzni, tam jste dobře začali, pak šly výkony dolů. Dá se současná Opava k vašemu loňskému zaměstnavateli přirovnat?

Loni jsme dobře začali, jenomže se nám zranili dva pivoti a výkony šly dolů. Opava začala špatně, dobře, v uvozovkách, zvládla až závěr sezony. Opava je úplně někde jinde než byla Plzeň.

V generálce se vážně zranil Radim Klečka a to je asi problém…

Bohužel to může ovlivnit naši hru. Do základu sice chodí Šířa, ale oba jsou na tom výkonnostně stejně. My se s tím musíme vyrovnat. Vzhledem k tomu, že chceme hrát agresivní basketbal, který je fyzicky náročný, mám z toho trochu obavy, abychom byli schopni držet tempo. Navíc Kubu mohou ze hry vyřadit fauly.

Vy osobně přicházíte s nálepkou top posily…

Budu se snažit nezklamat. V přípravě bylo vidět, že bodový přínos je rozdělen na více hráčů. Sázíme na týmové pojetí hry a v tom bude naše síla, ne v individualitách.

Trenér Petr Czudek řekl, že cílem je předkolo…

To minimálně, my hráči chceme rovnou do play off.