Luďku, Opava odehrála v Prostějově dobrý zápas, dá se říci, že se vám nedá nic vytknout…

Měli jsme skvělý úvod, vedli jsme snad 10:0 a od toho se vše odvíjelo. Měli jsme sice v prvním poločase ve hře hluché místo, kdy se domácí přiblížili na tři body, to ale bylo vše. Rozhodla třetí čtvrtina, ve které jsme definitivně domácím odskočili.

Opět vašemu týmu vycházela střelba z dálky…

Ano, padly nám tam důležité trojky. Rozhodl ale týmový výkon, ovládli jsme doskoky, byli jsme aktivní na obou polovinách palubovky.

Velkým plusem bylo i to, že se vám vyprázdnila marodka…

Je to pro nás podstatné. Když jsme v plné sestavě, dokážeme porazit kohokoliv. Pokud chceme pomýšlet na horní příčky, nemůžeme hrát v sedmi nebo v osmi lidech. Krásně to bylo vidět proti Nymburku, kdy nám ve druhém poločase došly síly.

Vám osobně vyšel zápas v Prostějově na jedničku…

Jsem za to rád. Do Prostějova jsem se těšil, přece jenom jsem tam prožil krásné období. Cítil jsem se výborně, ovšem důležitý je úspěch týmu.

Trenér Petr Czudek vám dává hodně prostoru, to asi potěší…

Určitě. Vnímám to pozitivně, jsem rád, že jsem prospěšný pro tým. Doufám, že mi to ještě dlouho vydrží.

Dá se říci, že dobré výkony jsou cestou i k prodloužení kontraktu…

Je to tak. Snažím se hrát, co nejlépe. V Opavě jsem spokojený, hrajeme v krásné hale, máme vynikající diváky. Pokud bude zájem z druhé strany, rád bych pokračoval. Samozřejmě, že musí sloužit i zdraví. V klubech, ve kterých jsem působil, jsem vždy urval medaili. Chci ji vyhrát i s Opavou, to je můj cíl.

Pojďme ještě k Olomoucku. I s pohárem jste soupeře třikrát v řadě doma porazili, o to více musí mrzet domácí porážka z ligy…

Když se k tomu zpětně vracím, tak nechápu, jak jsme mohli s nimi doma prohrát. Bohužel i to ke sportu patří. Neměli jsme den a Olomoucko nás nachytalo.

Další utkání vás čeká až v pondělí v Pardubicích, a to hned přímý souboj o druhé místo. Jak tento zápas vidíte?

Bude to v opět v televizi a to nám moc nesedí, důkazem byla nedávná porážka v Děčíně. Pokud chceme uspět, musíme být kompletní a podat koncentrovaný výkon, bez sebemenších výpadků.