Martine, Opava ukončila třízápasové čekání na výhru. Do utkání v Brně jste vstoupili dobře, ale pak to začalo drhnout, proč?

Začali jsme dobře. Dařilo se i mi. Kluci mě dobře hledali. Bohužel pak jsme klasicky polevili a nechali Brno dostat do hry. Výborně se rozehrál Sullivan, který nám dal za první poločas šestadvacet bodů.

V čem nastal nakonec zlom?

O přestávce jsme si řekli, že takhle nemůžeme hrát. Nemůže nás přece porazit jeden hráč. Za klíčový považuji výkon Rosti Dragouna, který ho doslova vygumoval. Ve druhém poločase mu dovolil pouhé čtyři body.

Bylo vidět, že Brno má v nohách náročný program?

Na začátku se trochu hledali. Vidím to tak, že je lepší, když hrajete, než jen trénujete. Brno mělo v nohách čtyři zápasy v krátkém sledu, jenomže porazili slovinského mistra a to jim zvedlo sebevědomí.

Vy osobně jste opět bojoval s fauly…

Celou dobu jsem si myslel, že mám tři, ony ale byly už čtyři, musel jsem se hlídat. Po dobrém vstupu do zápasu, kdy jsme si vyhověli v útoku, se mi přestalo dařit, ale naštěstí jsme vyhráli.

Opava potřebovala po třech prohrách konečně zabrat. Byla před utkáním cítit nervozita?

To bych neřekl. Ale není to příjemné, když hrajete jen jednou týdně. Nymburk neberu, ale prohráli jsme s Olomouckem, pak nešťastně s Pardubicemi. Čekání na výhru bylo dlouhé, jsme rádi, že se nám to povedlo. Navíc v Brně, kde se nám loni nedařilo.

Nemrzí vás, že na rozdíl od konkurentů nehrajete evropský pohár? Přece jenom zápasová vytíženost by byla vyšší…

Jak Brno, tak Ústí hrají zápasy s kvalitními soupeři, což je dobré. Adria cup by byl příjemným zpestřením, a to jak pro nás, tak pro fanoušky.

V loňské sezoně měla Opava problémy s doskoky, letos je to úplně jiné, co se stalo?

Nemyslím, že bychom ani loni v této disciplíně hořeli. Náš stolek v Opavě nezapisuje všechny a to se do statistik odráží. Přece není možné, že doma jich máme třicet a venku pravidelně o deset více.