Ke čtrnácti bodům přidal třiadvacetiletý pivot ještě deset doskoků a dosáhl ceněného double-double. Podle očekávání byl také vyhlášen hvězdou zápasu. Po utkání neskrýval svou radost, za vítězství nad „svou" Ostravou slíbil do kabiny dobrou láhev alkoholu.

Ostravu jste porazili, navíc po výborném výkonu…

Vyšlo nám to. Ve druhém poločase jsme zabrali. Věděli jsme, že devět trojek za poločas jim už nepadne, a to se potvrdilo. Naopak my jsme dávali trojky, dostali jsme se do vedení. A to už jsme nepustili.

Po přestávce to ale tak idylicky nevypadalo, když Ostrava dala v úvodu pět bodů v řadě…

Začátky čtvrtin, hlavně ty v druhém poločase, jsou pro nás kritické. Důležité bylo, že více než pět bodů jsme jim nedovolili. Zdálo se mi, že více jsme chtěli, na naší hře byla vidět větší chuť. Navíc jsme soupeře přeskákali.

Porazili jste „vaši" Ostravu, to asi v kabině nezůstane bez odezvy…

Máte pravdu. Bude mě to stát asi pět set korun, protože jsem klukům slíbil nějakou lepší flašku. Nebudu v tom sám, dobrou lahvinku slíbil i Jakub Šiřina.

Pojďme ještě k vašemu osobnímu výkonu. Teď to bylo jiné kafe než v prvním vzájemném souboji v Ostravě, kdy jste se poměrně brzy vyfauloval…

Je to tak. Ze začátku jsem se toho trochu bál, protože v Ostravě jsem se přemotivoval. Dnes mi pomohly rychlé body, všechno ze mě nějak spadlo, hrál jsem poté uvolněně.

Ostravu v prvním poločase neskutečně držely trojky Adama Číže. Dlouho jste na něj nemohli najít recept…

Adam je takový. Má zápasy, kdy mu padne všechno a zase, kdy nedá nic. Přeju, ať se mu daří, nás ale na začátku srážel na kolena. Naštěstí ve druhém poločase už tolik bodů nepřidal.

Prožíval jste utkání emotivněji? Přece jen jste nastoupil proti svému mateřskému klubu…

Kluky znám, byl jsem trochu nervóznější než normálně, ale jak jsem řekl, spadlo to ze mě a snažil jsem si utkání užít.

Společně se svými spoluhráči jste byli ve čtvrtek na zajímavé brigádě v McDonaldu. Dá se říct, že tento model přípravy se osvědčil…

To je pravda. Byl to takový teambulding, dobře jsme se stmelili, přineslo nám to ovoce. Musíme se tak připravovat častěji.

Byť se hrálo v jednu hodinu odpoledne, diváci přišli. Taková atmosféra v Opavě na basketu už dlouho nebyla…

Lidi přišli, skoro plná hala. Jsme za to strašně rádi, zápas jsme si užili, fanoušci byli skvělí. Troufnu si říct, že kdyby se hrálo později, došlo by ještě více diváků.

Rezerva si doma poradila i s Litoměřicemi

Rezerva basketbalové Opavy si připsala do tabulky další vítězství. Na domácí palubovce si Slezané poradili s litoměřickým Slavojem.

Domácí trenéři postrádali Radima Klečku, na druhé straně pro změnu absentoval Michal Šotnar. Slezanům patřila první čtvrtina, hlavně pak její závěr, ve kterém šli do trháku 25:13. Na palubovce to ale pořádně jiskřilo, vše vygradovalo faulem Klimeše na Hutňana, následně dostal technickou chybu Ježek za udeřením míče o palubovku v přerušené hře.

Opava za to dokázala Slavoj tvrdě potrestat, její náskok narůstal. Z perimetru přesně mířili Petr Strnisko s Jirkou Dihlem, v poločase vedli Opavští 45:27. Po přestávce se domácí basketbalem bavili, udržovali si komfortní náskok a v poklidu dokráčeli k dvanáctému vítězství v sezoně.

„Z utkání jsme měli trochu obavy, přece jen hrál druhý tým tabulky se čtvrtým. Litoměřicím ale chyběl Michal Šotnar, se kterým jsme počítali. Začali jsme dobře, hráli jsme rychle, zahráli nám vysocí hráči Sice nám nešly trojky, ale myslím, že celkově jsme měli víc energie a soupeře jsme přetlačili." řekl po utkání pro klubový web trenér Petr Valeček.

BK Opava B - BK Litoměřice 77:54 (25:13 45:27 62:43)
Body: J. Dihel 16, Vlček 16, M. Ihring 11, Strnisko 7, Mičunek 6, Hutňan 5, Branda a Kvapil 4, Matějka a Palát 3, R. Dihel 2 - Novák 12, Hanzlík 11, Klimeš 10, Ježek 7, Freiesleben 5, Šťastný 4, J. Šotnar 3, Dvořáček 2. Rozhodčí: Menšík, Rektořík. Fauly: 20:22. TH: 18/13:18/8. Trojky: 4:4. Doskoky: 45:34