V létě absolvoval kemp pro volné hráče v Rakousku, nakonec se ale domluvil na nové smlouvě s Opavou. Za Nymburk tento pětadvacetiletý Slovák odehrál čtyři zápasy a sezonu dohrával v Opavě. „I když jsem toho v Nymburku moc nenahrál, angažmá v tomto klubu beru jako velkou zkušenost. Měl jsem možnost být součástí špičkového klubu, trénovat pod kvalitním koučem a po boku nejlepších hráčů," řekl Martin Miklóšik. „Určitě mě toto angažmá obohatilo," dodal slovenský basketbalista.

Poté co mu skončila v nymburském klubu smlouva, rozhodoval se co dál. „Absolvoval jsem kemp pro volné hráče v Rakousku. Žádná konkrétní nabídka ale nepřišla," pokračuje v povídání Martin Miklóšik. „Vedl jsem jednání s Opavou, která byla velmi konkrétní. Po rozhovoru s trenérem Czudkem jsme se domluvili," řekl slovenský basketbalista.

Na novou sezonu v opavském dresu se těší. „S trenérem jsme se bavili o mé roli v týmu. Věřím, že to bude klapat. V tréninku na tom pracujeme, aby se mohlo využívat mé výšky, k tomu potřebuji dobré balony," tvrdí Martin Miklóšik. Opava zatím odehrála přípravné zápasy s Ostravou. „Z hlediska útoku to tak špatné nebylo. Po obranné stránce nám skřípalo, ale je to dáno také tím, že jsme na obranné fázi ještě tolik nepracovali," poznamenal vysoký pivot.

Nový kouč Opavy Petr Czudek soustřeďuje veškerou přípravu do haly, což je na české poměry vcelku rarita. „Já s tím problém nemám, právě naopak. Ve Španělsku se také veškerá příprava odehrává v hale nebo posilovně," usmívá se Martin Miklóšik. Opava se pro novou sezonu posílila, přišli Tóth s Palátem, po zranění se vrací Brliť. „Vypadá to, že bychom měli být silnější. Jak na tom jsme, ukážou první zápasy. Hlavně se nesmíme nechat zlomit prvním neúspěchem," míní jeden ze dvou Slováků v opavské sestavě.

Vzhledem k tomu, že loni Martin Miklóšik byl v Opavě na hostování a musel trénovat i v Nymburku, docela velkou část tak strávil cestováním. „Bylo to náročné, jak fyzicky, tak psychicky. Teď mi to odpadne a já se mohu soustředit jen na Opavu, v tom vidím velkou výhodu," uzavírá 227 centimetrů vysoký basketbalista.

Příprava

Příprava opavských basketbalistů se brzy přehoupne do své druhé poloviny. Svěřenci kouče Petra Czudka mají za sebou zatím tři zápasy s Ostravou, poslední byl na programu v úterý. Dobrou zprávou je, že 1. září se do tréninkového procesu zapojí slovenský křídelník Branislav Brliť. „Braňo má za sebou zdravotní testy, které dopadly dobře. Zatím se připravuje individuálně a prvního září se připojí k týmu," potvrdil dobrou zprávu trenér BK Opava Petr Czudek, který je s dosavadním průběhem přípravy spokojen.

„Příprava pokračuje podle plánu. Někteří hráči mají drobné zdravotní problémy, ale věřím, že se nám marodka brzy vyprázdní," řekl opavský kouč. S kuriózním zraněním například bojoval Miroslav Kvapil, kterého píchla včela.

Od 7. do 9. září čeká hráče mezinárodní turnaj ve Spišské Nové Vsi.