„Domluvili jsme se a na devadesát devět procent by to mělo klapnout," podotkl ještě nedávno hráč Opavy.

Přestup do Baťova města je bezesporu krokem zpátky. „Začal jsem se dívat do budoucna, až s basketbalem skončím. Mattonka i první liga jdou kvalitou stále níž. Budoucnost v Česku není růžová. Basket už beru spíš jako zábavu. Kdybych šel do zahraničí, nezvládal bych své povinnosti v Česku, trochu se totiž snažím podnikat," vysvětluje důvod svého rozhodnutí Martin Vaňák, který koketoval s možností hrát i v mateřské Olomouci.

„V Opavě jsem byl čtyři sezony a v poslední jsem se pod novým trenérem Petrem Czudkem trápil. To byl jeden z nejdůležitějších důvodů, proč jsem v Opavě skončil," pokračoval v povídání důrazný pivot. „Po sezoně jsem tomu nechával volný průběh. Čekal jsem, jak se moje situace vyvine, ale do Mattonky jsem se za každou cenu netlačil.

Obvolal jsem pár klubů přes pana Dušana Štěničku (manažer opavského klubu – pozn. aut.), ale všude jsou nyní nějaké problémy s penězi a ani teď ještě nejsou týmy kompletní. Ozvala se mi Olomouc, že se budou hlásit do první ligy, což by byla pro mě nejlepší varianta, jelikož bych byl doma. Ale nedohodli jsme se. Nakonec jsem se dohodl se Zlínem," řekl Vaňák.

V minulosti Martin Vaňák hrával i za Spišskou Novou Ves a nyní přemýšlel o působení u našich východních sousedů. „Řešil jsem Slovensko. V Česku chvíli i Prostějov, ale tam skončili i další dva pivoti a tím to padlo. Zkoušel jsem kontaktovat Brno, ale ani tam nejsou peníze.

Mluvil jsem se šéfem a první, co mi řekl, že mě určitě bere. Ale další člověk, co to tam má na starost, mi řekl, že můj post mají obsazený. Dál jsem už nic neřešil," řekl dnes už exopavský basketbalista.