„Chtěl jsem hrát už dříve, ale zánět kolene mě na palubovku nepustil, limitoval mě už v přípravě," přiznal dvaadvacetiletý basketbalista. Svůj premiérový start odložil na šesté kolo. V Chomutově odehrál přesně šestnáct minut a šest vteřin. „Svou premiéru jsem si představoval jinak. Sám jsem na sobě cítil, že to není ono, " řekl Michal Palát a byl konkrétnější: „Jsem nevyhraný, hlava chce, ale nohy a ruce tolik neposlouchají. Věřím, že za pár utkání to bude lepší."

Opavský tým v Chomutově celý zápas prohrával, v jednu chvíli byl zralý na ručník. Dokázal se ale zvednout a diváci byli svědky dramatu. „Během utkání nám domácí odskočili až na dvacet bodů, my jsme ale trpělivou hrou jejich náskok stahovali, až jsme se přiblížili na tři body. Bohužel v tomto momentu se lámal chleba. Nedokázali jsme přidat ještě další koše, a naopak udělali několik chyb, které soupeř trestal," řekl Michal Palát a k sobotnímu televiznímu duelu ještě dodal: „V rozhodující chvíli domácí prapor zvedl Bosák, povedly se mu nájezdy, k tomu přidal trojku. My už jsme neměli sílu s výsledkem něco udělat."

Opava i přes porážku zažívá podařený vstup do sezony. Z pěti zápasů si do tabulky připsala dvě vítězství. „Vzhledem k tomu, jakými útrapami procházíme a jaký los jsme měli, je to dobré. Zranili se nám dva klíčoví rozehrávači, což se muselo někde projevit," konstatuje Michal Palát.

Mladý basketbalista, který může hrát rozehrávače, ale i na křídle, není prvním hráčem v opavském klubu s ostravskou minulostí. Jeho „krajané" Jakub Šiřina s Radimem Klečkou se ve slezské metropoli vypracovali na klíčové postavy týmu. „Nabídka trenéra Czudka mě potěšila. Neváhal jsem, dostal jsem obrovskou motivaci dokázat, že na Mattonku mám," zdůraznil mistr republiky v dorostenecké kategorii.

Opavská kabina je známá tím, že má svůj pokutovník, a dá se říci, za každou událost se platí. „To už jsem poznal, ale beru. Alespoň je sranda a společná kasa není prázdná," směje se odchovanec ostravského basketbalu, který už zaplatil zápisné a nyní bude muset pokladníkovi odevzdat finance za svůj premiérový start a koš v Mattonce.