„Tak už to chodí. Holt se nedá nic dělat, když tady máte Vánoce. U nás jsou až šestého ledna," pousmál se dvaadvacetiletý křídelník.

„Už když jsem hrál v Bosně, tak jsem svátky slavil na pokoji. Tak tomu bude i letos. Na pokoji si nazdobím stromeček a s rodinou budu na skype. To samé platí i o Novém roce, který strávím také v Opavě, poněvadž prvního ledna máme už trénink," pokračuje v rozhovoru Milutin Djukanovič.

I když bude od svého domova daleko, jeho nejbližší se na dárky těšit mohou. V pátek zamířil letecky přes Vídeň domů a prozradil svůj vánoční plán: „Dárky doma někde schovám, a když bude v Černé Hoře Štědrý den, zavolám domů a řeknu, kde je mají hledat."

Kromě jiného data jsou vánoční svátky v Černé Hoře podobné těm českým. „Dáváme si také dárečky, ty u nás nosí děda Mráz. K večeři míváme třeba kuře, nic speciálního se nechystá. Ve městech se zpívá o svátcích stejně jako v Česku," pousmál se Djukanovič.

Když už jsme u těch koled, mladý Černohorec nechyběl ani 11. prosince na akci Deníku Česko zpívá koledy. „Kluci šli, tak jsem vyrazil s nimi. Dostal jsem do ruky noty, ale vůbec jsem tomu nerozuměl. Ale nelituji, byl to pěkný večer," pravila jediná zahraniční akvizice opavské sestavy.

Byť opavské Horní náměstí bylo poseto stánky s punčem, Djukanovič odolal. „Neochutnal jsem. U nás pijeme teplé víno, dává se do něj jiné koření, alespoň podle vůně si to myslím," svěřila se opavská opora.

Milutin Djukanovič se do opavské sestavy vrátil po třináctizápasové pauze zaviněné poraněním klíčku, nastoupil v Prostějově a naposledy byl ve středu u toho, když Slezané porazili Svitavy. „Cítím se dobře. Jen musím nabrat zápasový rytmus," přiznal důrazný křídelník.