Basketbal opět ukázal, jak dokáže být krásným, a zároveň krutým sportem. „Těžko se mi k tomu něco říká, klopil oči opavský křídelník Petr Dokoupil. „Tahle porážka hodně mrzí. Myslím si, že jsme podali parádní výkon, jen nám chybělo štěstíčko," pokračoval nejlepší opavský střelec.

Závěr zápasu byl jen pro silné povahy. Vždyť patnáct vteřin měli domácí čtyřbodový náskok a míč ve svém držení. „V tom je sport krásný, basketbal obzvlášť. Těch patnáct vteřin před čtvrtým klaksonem to vypadalo, že nemůžeme vyhrát. Domácí ale udělali dvě ztráty a my jsme toho dokázali využít, bohužel pak rozhodl Vyoral," pokračoval autor devatenácti opavských bodů.

Právě Petr Dokoupil byl u toho, když Tomáš Vyoral s klaksonem střílel. „Měl jsem zlomek vteřiny na to, abych něco udělal. Nechtěl jsem ho faulovat, protože už jsme měli pět faulů. Chtěl jsem ho donutit k těžké střele, bohužel i tak se trefil. Je vidět, že v basketbalu znamenají čtyři vteřiny strašně moc," konstatoval opavský křídelník. „Myslel jsem, že to netrefí," dodal rodák z Hané.

Bylo to jen pět dnů zpátky, co opavský tým ztratil zápas také v poslední vteřině. To v Jindřichově Hradci rozesmutnil Czudkovu eskadru Robinson. „Bohužel koncovky jsou pro nás asi zakleté. V Jindřicháči to bylo jiné v tom, že balon jsme měli my a nezakončili. Místo toho, abychom měli dvě vítězství, tak jsme z těchto zápasů nevytěžili vůbec nic," hlesl Petr Dokoupil.

Opava v Děčíně nezačala špatně, v první čtvrtině dokonce vedla, jenomže druhá desetiminutovka jí nevyšla, nabrala jedenáctibodovou ztrátu. „Nešel nám útok, nemohli jsme se trefit. Velké problémy nám dělala tvrdá obrana soupeře, chvíli trvalo, než jsme si na ni zvykli," poznamenal autor pěti opavských trojek.

Ve druhém poločase už to byla stará dobrá Opava, řádit začal Petr Dokoupil, který střílel i z těžkých pozic a hlavně mu to tam začalo padat. „Druhé poločasy máme dobré, osobně jsem se dostal do laufíku, jen ten závěr všechno pokazil," smutnil šestadvacetiletý křídelník.

Válečníkům se v prvním poločase zranil křídelník Luboš Stria. „Určitě jim chyběl, přece jen je to hráč základní rotace," podotkl Dokoupil.

Toho, že by nešťastná porážka zanechala na Opavě stopy, se opavský čarostřelec nebojí. „Z toho strach nemám, jdeme dál. Náš výkon nebyl špatný, v sobotu vyhrajeme," zdůraznil Petr Dokoupil.

V sobotu od osmnácti hodin hostí Czudkovo komando Svitavy.