„Uvidím, co ukáže magnetická rezonance. Doufám, že nepůjde o nic vážného a operace nebude zatím nutná. Rád bych na ni šel až po sezoně," podotkl Radim Klečka, jenž si během letní pauzy plnil reprezentační povinnosti.

„Reprezentace je sen každého hráče. Jsem rád, že jsem si ho mohl splnit," usmál se rodák z Ostravy.

Radim Klečka má za sebou turnaj v japonském Tokiu, kde národním tým odehrál tři duely s domácími Japonci. První vyhrál, ze zbývajících dvou odešel poražen. „Neodehráli jsme špatné zápasy, docela jsem si to užil. Trenér mi dal i hodně prostoru na palubovce," pochvaloval si Radim Klečka, který měl možnost se spoluhráči trošku poznat i Tokio.

„Když byl mezi tréninky čas, vyrazili jsme s kluky na túru a menší nákupy," poznamenal opavský rozehrávač. Typický japonský suvenýr si ale domů nepřivezl. „Já na to nejsem," usmál se.

Všechny tři zápasy se hrály před početnou diváckou návštěvou. „První se hrál v menší hale, do které se vešlo něco okolo dvou tisíc fanoušků. Poté jsme se přesunuli do větší, blíže k centru, ta byla skoro vyprodaná," pokračuje Radim Klečka ve vyprávění.

Opavský basketbalista si mohl zatrénovat i s reprezentačním áčkem, na mistrovství Evropy se ale nepodívá. „Nedával jsem si příliš velké šance, ale tajně jsem doufal, že v áčku vydržím déle. Bohužel mě limitovala zranění. Nejdříve jsem si poranil palec na ruce a pak koleno. Na zápasy v Polsku jsem tak nejel," uvedla opavská opora.

„Věřím, že letní akce nebyly mým posledním kontaktem s národním týmem," podotkl Radim Klečka.

Opava už je v plné přípravě na novou sezonu. „Ve středu jsem dostal od trenéra volno, ať se mohu aklimatizovat. Ve čtvrtek se již budu hlásit na tréninku. Už se na kluky docela těším," zakončil Radim Klečka.