Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radim Kramný: Když člověk chce, kondici nabere

/ROZHOVOR/ Jestliže basketbalistu BK Opava Radima Kramného znáte výhradně z palubovky, vězte, že nejde o jeho jediné povolání. V posledních týdnech se etabloval do pozice klubového kondičního trenéra a hráči se připravovali v jeho studiu Czech 
Beast Gym Opava, které se nachází v Jaselské ulici. Zde podstupovali tréninky tzv. CrossFitu.

1.7.2015
SDÍLEJ:

Jakub Šiřina při tréninku pod vedením svého spoluhráče Radima Kramného (vlevo).Foto: DENÍK / Petr Dušek

„Důraz klademe na to, aby se člověk naučil pracovat se svou vlastní vahou a dokázal udělat klik, dřep a sed leh," uvedl Radim Kramný, s nímž jsme si povídali nejen o jeho nové roli v klubu, ale například také o tom, jaké ohlasy má v Opavě právě CrossFit.

Radime, jak se zatím sžíváte s novou pozicí kondičního trenéra BK Opava?

Do této role jsem nebyl úplně uveden, spíš to tak nějak vyplynulo. Vzhledem k tomu, co dělám, se nabízí, abych takovou roli plnil. Kdyby tato spolupráce trvala dále, byl bych jenom rád.

Kromě toho, že jste nově kondičním trenérem, stále jste i členem kádru áčka. Daří se vám vše skloubit dohromady?

Zatím jsem to zvládal. Kolega mi vychází vstříc a zatím jsme to vždy naplánovali tak, aby se to dalo zvládat. Uvidíme, jak to bude do budoucna, ale zatím problém nebyl.

Trénujete společně s hráči, anebo se připravujete individuálně? Na mysli mám pouze kondiční část letní přípravy?

Jenom je diriguju. Kluci jsou tady zatím pouze krátce a ne všechno zvládají, proto chci, aby se to naučili správně a bez chyb. Proto si jedu své tréninky a klukům se stoprocentně věnuju.

Ve vašem studiu se lidé seznamují 
s tzv. CrossFitem. Můžete upřesnit, o co se jedná? Jak dlouho jste vůbec v provozu?

Osmnáctého listopadu budeme slavit první výročí, takže za chvíli to bude rok. Důraz klademe na to, aby se člověk naučil pracovat se svou vlastní vahou a dokázal udělat klik, dřep a sed leh. Postupně se do toho zapojují činky. Cvičí se také například s kettlebelly a medicinbaly. Jde o to, ať se cviky provádějí anatomicky správně.

.

Ohlasy jsou zatím dobré?

Lidi stále chodí a doufám, že jsou spokojení. Vycházíme jim vstříc tak, aby se jim tady u nás líbilo a vraceli se. Ohlasy jsou zatím dobré.

CrossFit byl do přípravy basketbalistů zařazen poprvé?

Zařadili jsme to. Dělal jsem celou měsíční přípravu. Absolvovali jsme tři tréninky týdně, což na začátek rozhodně stačilo.

Bavili jsme se o ohlasech běžných návštěvníků, ale jaké jsou ohlasy vašich spoluhráčů?

Podle mého se to klukům líbí. Jedná se o úplně něco jiného. Nejde o stereotyp. Ne každého baví posilování a zvedání činek v posilovně na lavici. Tady cvičíme s vlastním tělem. Myslím si, že by každý sportovec měl zvládat své tělo. Měl by se umět přitáhnout, měl by mít pevné svaly, záda, břicho a zvládal základní cviky, mezi něž patří klik, dřep, sed leh.

Jakmile toto člověk zvládne, přidávají se další cviky. V CrossFitu je nekonečně mnoho možností, jak se dá posunout dopředu. Trénink nikdy není stejný. Jeho náplň se mění. Není to o tom, že dělám jednu partii, ale zaměřuju se na všechny.

Může u vás s CrossFitem začít každý anebo na to musím mít třeba nějak natrénováno?

Je to úplně pro všechny. Mám tady lidi všech věků na různých kondičních úrovních. Je jedno, jestli vám je padesát, anebo dvacet, jestli jste chlap, anebo ženská. Nezáleží na věku ani kondici. Když jste na tom hůř, jdete pomaleji a tak dále. Když člověk chce, dostane se do kondice.

Uvažujete o tom, že byste v budoucnu vykonával práci osobního trenéra?

U nás v gymu ho už dělám, mám individuální lekce a lidem pomáhám také, co se týče výživového poradenství. Rovněž řešíme i doplňky, oblečení a mohl bych pokračovat. Máme toho spoustu a stále se to rozjíždí. Chce to ještě nějaký čas, než 
v našem gymu budou všechny tyto věci. Když u nás začnete cvičit, dostanete od nás všechno. Oblečení, přes tréninkový plán a tak dále.

Autor: Petr Dušek

1.7.2015
SDÍLEJ:
Skalní fanoušek Slezského FC Džeky se letos rozhodl nevolit.

Džeky: Volit nejdu. Ze slibů, že se něco změní, jsem už vyrostl

Manželé Stromští u voleb.

Manželé Stromští: Volby vnímáme jako občanskou povinnost

Další ročník festivalu FreiPlatz je tu

/POZVÁNKA/ Hudební festival FreiPlatz neboli Opavská klubová noc se uskutečníuž o nadcházejícím víkendu: v pátek 20. a v sobotu 21. října.

Čtvrtý ročník Opavského vinného trhu klepe na dveře

/POZVÁNKA/ Milovníci dobrého vína jsou momentálně v Opavě v permanenci. Po Burčákové stezce už tento pátek proběhne v Obchodním centru Breda & Weinstein Opavský vinný trh.

Sobota bude ve znamení dýní

/POZVÁNKA/ Těžko by se našla typičtější podzimní zelenina, než je dýně. A právě dýně budou v hlavní roli v sobotu 21. října v Kobeřicích.

V Dobroslavicích vysadí novou alej

Alej k lipám. Tak zní název projektu, který má nastartovat kultivaci krajiny v Dobroslavicích. Jeho součástí je výsadba nových stromů, která se uskuteční v neděli 22. října od 14 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení