Pro letošní pohárový vrchol byly vybrány jižní Čechy, hraje se v halách Jindřichova Hradce a Českých Budějovic, destinace, které jsou konkrétně Radimu Kramnému hodně blízké, za Jindřichův Hradec v minulosti hrával. S nadsázkou se dá říci, že ve Lví hale se cítí jako doma. „Já to tak neberu, je mi jedno, kde hraju. Mám jasný cíl, a to každý zápas vyhrát, ať už hraju kdekoliv," podotýká opavský pivot.

Opava vstoupila do poháru ve čtvrtek zápasem proti ústecké Slunetě. Začala výborně, vedla o čtrnáct bodů, nakonec o náskok ale v krátkém okamžiku přišla. „Začátek nám vyšel, stačilo ale krátké polevení v koncentraci a soupeř byl rázem ve hře. Naštěstí šlo z naší strany jen o krátkodobý výpadek. Chtěli jsme více než Ústí," podotkl Radim Kramný.

Oběma týmům chyběly dvě opory, Opavě zkušený pivot Jakub Blažek, více prostoru právě dostal Kramný. „Kuba nám každopádně chyběl," uznal opavský odchovanec. Radimu Kramnému tento zápas vyšel excelentně, na palubovce jasně vyčníval. Dal osmnáct bodů, k tomu přidal devět doskoků, dva bloky, dvakrát se trefil i z perimetru. „Je jedno, kdo body dává, počítá se vítězství týmu," říká skromně chlebičovský rodák.

V semifinále narazila Opava na Nymburk, v době tvorby tohoto povídání zbývalo do začátku tohoto duelu necelých osm hodin. „Stát se může všechno, ale i třetí místo je krásné. Budeme se rvát i o něj," slíbil nejvyšší hráč opavské sestavy. Zda by Slezané v posledním zápase poháru narazili na Prostějov nebo Pardubice, Radim Kramný neřeší: „Je to jedno. Porazit se dají oba. Je pravdou, že s kluky se o tom bavíme, ale necháme se překvapit."

Vypadá to, že ne všechny týmy přikládají poháru velkou důležitost. „Je to jenom jejich chyba. Pohár je  součástí sezony. My v něm uspět chceme," podotkl osmadvacetiletý basketbalista. Opava odcestovala na jih Čech v deseti lidech, ve třech dnech ji čeká porce tří utkání. Ve středu pak Czudkovo komando už čeká doma Prostějov. „Únavy se nebojíme, dobře regenerujeme, a když jsou výsledky, je to v pohodě," směje se opavský srdcař.

Basketbalisté jsou ubytovaní v centru Jindřichova Hradce v hotelu Bílá paní. Radim Kramný jako znalec zdejšího prostředí má tak roli průvodce. „Hotel je pěkný, určitě půjdeme do města na kávu, tady na hlavní třídě je několik kaváren, navíc i vynikající cukrárna, tuším, že se jmenuje U Ježka," říká Kramný a dodává: „Jsme tu ale hlavně kvůli basketu, takže na žádné velké procházky čas není."

Opavská kabina si pochvaluje i přítomnost fanoušků. „Z Opavy jich dorazilo osm, moc jim děkujeme. Je příjemné mít tady jejich podporu," chválí Ivo Harasima a jeho skupinu Radim Kramný.