Hanáckou tvrz nedobude hned tak každý. Opavským basketbalistům se to podařilo. Nejdříve museli ale vymazat patnáctibodový náskok soupeře. Ústřední postavou velkého obratu byl hostující rozehrávač Radovan Kouřil, jednadvacetiletý basketbalista, který byl ještě v loňské sezoně členem Orlí letky. Slezané v Prostějově zvítězili 93:85.

„První poločas byl z naší strany hodně špatný. Nechávali jsme Prostějovu dost otevřených pozic," vracel se k utkání opavský rozehrávač Radovan Kouřil. Obrat nastal po přestávce. „Řekli jsme si, že musíme hrát s větším klidem, důraznou obranou přinutit Prostějov k větším ztrátám. To se nám podařilo," pokračoval Radovan Kouřil.

„Podařilo se nám výsledek otočit, zápas jsme dohrávali ve větším klidu," dodal bývalý mládežnický reprezentant.

Důležitá pro opavský úspěch byla šňůra, kterou Slezané vyhráli 12:0. „Klíčový moment. Zjistili jsme, že naše hra funguje. V momentě, kdy jsme vyrovnali skóre, byla psychická výhoda na naší straně. Hráli jsme s větším klidem. Přinutili jsme soupeře k více ztrátám," poznamenal Radovan Kouřil.

Právě Radovan Kouřil byl velkou postavou opavského obratu, na prostějovské palubovce se cítil jako ryba ve vodě. „Tak to rozhodně nebylo. Trápil jsem se. Ano, prostějovskou palubovku dobře znám, byl jsem tady dva roky. V tom bych ale naše z mrtvých vstání nehledal. Prostě mi to tam začalo padat," usmíval se po utkání mladý rozehrávač.

V klíčové pasáži zaznamenal Kouřil pět úspěšných trojek ze sedmi pokusů. „Někdy se to tak povede. Hlavně, že jsme vyhráli," pronesl opavský rozehrávač. K tomu, že se nyní hraje jen jedno utkání v týdnu, řekl: „Nejsme na takový rytmus zvyklí, více trénujeme, nezbývá nám nic jiného než se tomu ale přizpůsobit."

Radovan Kouřil si pochvaluje spolupráci s Jakubem Šiřinou. „Šlape nám to hodně dobře. Když jednomu jde střelba, druhý řídí hru a naopak. Skvěle se doplňujeme," zakončil nejlepší hráč sobotního zápasu, který za vítězství přinesl jako odměnu láhev Morgana.