Tomáš Hrubý se minulý týden znovu představil na opavské palubovce. Nakonec mohl být hrdinou zápasu, ale šestadvacet vteřin před koncem neproměnil ani jednu ze dvou šestek. „První čtvrtinu a celý druhý poločas jsme tahali za kratší konec provazu, přesto jsme nakonec měli k vítězství blízko. Pokazil jsem to ale já, nedat dvě šestky, to by se stávat nemělo," sypal si popel na hlavu třiatřicetiletý basketbalista.

Jeho Ústí jako nováček soutěže dlouho usilovalo o účast v předkole play off, nakonec to hráčům s Pandou na dresu nevyšlo. „Do předkola jsme chtěli, a to moc. Bohužel tři zápasy jsme pohráli zcela zbytečně. A místo nás tam šel Chomutov, o to víc je to pro nás bolestné," přiznal Tomáš Hrubý.

„Celou dobu útočíte na desátou příčku a nakonec vám uteče mezi prsty. Zbylo na nás šest utkání v play out, která se odehrávala už jen z povinnosti," poznamenal rodák z Děčína a vzápětí zvedl varovně prst: „Rozhodně ale tím nechci říci, že bychom play out nějak vypouštěli, já osobně chci vyhrát každý zápas, ať už se třeba jedná jen o přípravu."

Rozdíl mezi Mattonkou a první ligou je velký

Třiatřicetiletý pivot během své bohaté kariéry oblékl i opavský dres. V jednom případě i v dobách největší opavské slávy a byl u toho, když Slezané nad hlavou zvedali Český pohár. Po druhé se do slezské metropole vrátil v době, když se Opavští vrátili zpět do Mattonky. „Na Opavu mám jen ty nejlepší vzpomínky, prožil jsem s ní krásné chvíle. Vždy se tady těším a samozřejmě jí i fandím," podotkl Tomáš Hrubý, známý také pod přezdívkou Slamák.

Ústecká opora ani chvíli nezapochybovala, že by se Opavě Mattonka udržet nepodařila. „Na tisíc procent se Opava udrží, o tom jsem přesvědčený," zdůrazňuje basketbalista, který v minulosti hrával také v zahraničí za německé kluby Wolfenbutell a Freiburg. Ve čtyřčlenné baráži narazí Klapetkův výběr i na dvě mužstva z první ligy.

„Rozdíl mezi první ligou a Mattonkou je obrovský. Tyto soutěže se ani moc porovnávat nedají, je to jako nebe a dudy. Američtí hráči, divácké kulisy a hlavně trénovanost. V Mattonce jsou tréninky dvoufázové a hráči jsou lépe připraveni," komentuje úroveň obou soutěží hráč, který ještě loni v první lize hrával.

Odchovanec děčínského basketbalu věří, že Opava půjde v následující sezoně nahoru. „Doufám, že příští rok půjde Opava nahoru. Trenérem by se měl stát Petr Czudek, který je pro mě velice dobrým koučem, a pokud bude mít možnost poskládat si kádr podle sebe, klub se zvedne," je si jistý Tomáš Hrubý.

Pomáhá v rodinné firmě

Tomáš Hrubý se vedle basketbalu věnuje i civilní práci. „Dělám v rodinné firmě v Děčíně, která podniká v realitách," svěřuje se zkušený basketbalista. „Ovšem na prvním místě mám stále basketbal. Soustřeďuji se hlavně na něj. Když to vezmu procentuálně, tak 90 ku 10 pro basket," pousměje se Hrubý. Končit s kariérou zatím nehodlá. „Pokud bude o mě zájem, chci hrát. Tady v Ústí je to pro mě i srdeční záležitost," zdůrazňuje třiatřicetiletý basketbalista.

„Basket mám rád, je to můj život, dýchal bych za něj," dodal. V jeho Ústí táhnou v současné době tři sporty: Hokej, fotbal a právě basketbal. „Hokej je jedničkou, jde do něj nejvíce peněz. Ale poté co do basketu vstoupila Sluneta, chodí lidé i na nás. Návštěvy okolo dvanácti set diváků byly normálním jevem, věřím, že tomu tak bude i v příští sezoně," uzavírá povídání Tomáš Hrubý.