V dresu domácích byl vidět křídelník Václav Bujnoch. Ani jeho šestnáctibodový příspěvek ale prohru neodvrátil.

Podlehli jste Olomoucku kvůli tomu, že byste soupeře podcenili?

Hodnotí se to těžce. K zápasu jsme však přistoupili špatně. Mysleli jsme si, že se Olomoucko porazí samo, což se samozřejmě nestalo. Zklamání je opravdu velké a k příštím zápasům musíme přistupovat úplně jinak. Nemyslím si, že to je o individualitách, podcenili jsme to jako tým.

Proti Hanákům to byla jiná Opava, než jak jsme ji z posledních zápasů znali. Děravá obrana, špatná střelba. Kam se v sobotu poděl dobrý výkon?

Rozhodla naše nekoncentrace na zápas. Myšlenkami jsme byli někde úplně jinde. Správná soustředěnost na utkání tam zkrátka musí být, jinak nemůžeme pomýšlet na vítězství.

Potěšil aspoň váš slušný střelecký počin?

Osobně je mi to úplně jedno, protože jsme prohráli. Kdybychom zvítězili, hodnotilo by se to jinak. Je jedno, jaké jsou mé statistiky, když se prohraje.

Kdo z Olomoucka zlobil nejvíce? Byli to Američani anebo úspěšní střelci z perimetru, kde se nejvíce dařilo Močnikovi?

Soupeř má rotaci v šesti sedmi hráčích, kteří jsou vyrovnaní. Poměrně dost nás trápil Mitchell a Močnik dával celkem šílené trojky. Celkově to ale byla naše týmová obrana, která vázla.

Co výkon rozhodčích? Došlo na několik diskutabilních verdiktů, které opavské hráče a publikum zrovna nerozjásaly.

Radši to nebudu hodnotit. Byly tam nějaké sporné momenty, ale vymlouvat se na rozhodčí nemá cenu.

Dá se ze sobotní prohry vzít nějaké pozitivum?

Jediné pozitivum vidím v tom, že jsme se přesvědčili, že bez nasazení a koncentrace to nepůjde. Když do toho nedáme všechno, tak prostě nevyhrajeme.