Ač je nenápadný, dokáže rozhodovat zápasy, což už v minulosti nejednou dokázal. Student práv věří, že jeho tým přes Pardubice projde, více se už na téma čtvrtfinálové série rozpovídal v následujícím rozhovoru.

Viktore, jak vidíte sérii s Pardubicemi?

Hrajeme s nimi třetí rok po sobě, těžko se už můžeme něčím překvapit. Máme výhodu v tom, že začínáme doma. Podle mě půjde o vyrovnanou sérii, předchozí výsledky s nimi nebudou hrát žádnou roli.

V letošní sezoně to s nimi máte 4:0, nestraší to trochu? Říká se, že každá série jednou skončí…

Nemůžeme počítat s tím, že vyhrajeme 3:0. Spíše to mohou mít v hlavách oni, že s námi dlouho nevyhráli. Ale to nehraje roli.

Pardubice hrají v poslední době v užší rotaci, myslíte si, že tuto strategii mohou na play-off změnit?

Nevím, proč by se vraceli k širší rotaci. V užší hrají už dva tři měsíce, jde jim to lépe. Těžko budou do sestavy zapracovávat někoho nerozehraného. Navíc mají před sebou sérii, která bude hodně vyrovnaná, půjdou do ní se sestavou, které věří.

Když se podíváme na osmičku týmů, které postoupily do play-off, a vynecháme z nich Nymburk, jsou Pardubice podle vás nejsilnější?

Myslím si, že ano, už vzhledem ke zdravotnímu stavu děčínského kádru, kterému chybí Houška, Pomikálek. Ani Prostějov neměl poslední zápasy zrovna nejlepší, dá se proto říct, že nás čeká nejtěžší soupeř s nejlepší aktuální formou.

Co bude podle vás rozhodovat? Co bude v této sérii klíčové?

Klíčové pro nás bude pohlídat si útočný doskok a rychlé protiútoky Pardubických. Naopak pro nás bude stěžejní, aby se ke Kubovi Šiřinovi přidalo co nejvíce hráčů v útoku. Kubu budou dobře bránit, pro nás ostatní to bude o té osobní odvaze vymyslet něco navíc.

Protože v obraně musí každý hráč, to je samozřejmost.

Myslíte si, že je pro Pardubice nevýhodou, že během sezony ukončil kariéru Levell Sanders? Nebo je pro tým platnější jako trenér?

Pardubicím hodně pomohl Autrey, nevím jestli Sanders jako trenér. S Bohunickým jsou hodně podobní trenéři, ale možná jeho zkušenosti budou Pardubicím na palubovce chybět, ale těžko říct, přišel zkušený Radek Nečas, je to vítězný typ. Tohle může sehrát roli.

My jsme loni měli v této pozici Sokyho, který do kabiny vnesl vítězného ducha. Může jít nyní o změnu v sérii, my jsme měli Láďu, oni nyní mají Nečase. Na druhou stranu celý náš tým zkušenosti z těchto těžkých bitev má.

Když trochu předběhneme čas, myslíte si, že může hrát roli to, že případný pátý zápas by se hrál v Opavě?

Nyní se soustředíme na ten první, abychom do série dobře vstoupili. Neřešíme třetí nebo pátý zápas.

Je podle vás výhodou začínat doma?

Vzhledem k našim výkonům v letošní sezoně je pro nás jednoznačně lepší začínat doma. Venku jsme hráli letos hrozně.

Jaká je momentální forma Opavy? Po vítězství nad Jindřichovým Hradcem a Prostějovem to vypadalo, že jste v topu, jenomže pak přišly facky na USK a doma s Ostravou…

Na USK a s Ostravou přišel exces, ale já věřím, že forma má stoupající tendenci, a že v play-off bude postupně gradovat.

Zbraní Opavy, kterou se hned tak nikdo pyšnit nemůže, jsou diváci, souhlasíte?

Na diváky spoléháme celou sezonu a věřím, že i diváci si cestu do haly opět najdou. Těšíme se na to, protože atmosféra v play-off je jiná než v základní části, navíc pro našeho diváka je lepší, že se hraje v sobotu a věřím, že bude opět plná hala, která nám pomůže k postupu.

Masér „Kivi" vypsal postupové prémie

Petr Kivorchian

Čtyřikrát vypsal masér opavských basketbalistů Petr Kivorchian speciální prémii za vítězství nad Pardubicemi, čtyřikrát to vyšlo. Nic na tom nehodlá měnit ani před čtvrtfinálovou sérií s Beksou.

„Před každým utkáním s Pardubicemi jsem klukům říkal, že v případě vítězství dostanou ode mě basu piv. Nakonec jsem do kabiny dodával čtyři," usmál se Petr Kivorchian. „V play-off v tomto budeme pokračovat. To, co vychází, se měnit nemá. Bude to levnější než v základní části, tady budou jen tři basy, k postupu potřebujeme vyhrát tři zápasy," má spočítáno opavský masér.

A jaká značka piva do kabiny poputuje? „Kupovalo se plzeňské, teď jede Heineken," přiznává Petr Kivorchian.

Dlouholetý masér Opavy věří, že jeho tým přes Pardubice postoupí. „Hrajeme s nimi třetím rokem, věřím, že i do třetice nám to vyjde. V kabině panuje bojovná atmosféra a hlavně konečně trénujeme v jedenácti lidech," zdůrazňuje masér a dodává: „Je dobře, že začínáme doma. V tom vidím naši výhodu, přijde hodně lidí, kteří nás poženou. Když doma vyhrajeme, do Pardubic pojedeme s klidnější hlavou," přemýšlí nahlas Petr Kivorchian, který svému týmu věří:

„Máme silný tým. Kuba Šiřina, Martin Gniadek, Luděk Jurečka, Kuba Blažek nebo Viktor Cvek už mají s vyřazovacími boji velké zkušenosti, věřím, že je na palubovce dokážou prodat," zakončil Petr Kivorchian.