„V sobotu jsme neměli nárok, ale můžeme si za to sami," řekl po zápase domácí sedmadvacetiletý křídelník Viktor Cvek. „Šlo o první utkání, jdeme dál, v Pardubicích to bude ve středu jiné," věří opora Czudkova výběru. V sobotu odehrál třiadvacet minut, určitě by dostal více prostoru, ale poměrně brzy nasbíral pět faulů.

Viktore, v předzápasovém rozhovoru jste řekl, že pokud chce Opava uspět, musí najít více hráčů osobní odvahu a přidat se k Jakubu Šiřinovi. To se ale nestalo…

Bohužel nestalo se. Nehráli jsme svoji hru, nehráli jsme kolektivně. Nepůjčili jsme si balon a tím jsme ještě více umocnili dobrou obranu Pardubic.

Kdo viděl sobotní zápas, může nabýt dojmu, že proti Pardubicím nemáte šanci, co vy na to?

Mohlo to tak vypadat. Pardubice vyhrály zaslouženě. Odehrály výborně celý zápas, dařilo se jim. Naopak my jsme předvedli jeden z nejhorších výkonů.

Před startem série se hovořilo o tom, že Opava na Pardubice umí, že tento tým jí vyhovuje. Svým způsobem jste se tím mohli dostat pod tlak, navíc k tomu plná hala…

Pro kluky, kteří ještě play-off v Opavě nezažili, to mohl být ze začátku šok, mohlo je to zaskočit. Jenomže my jsme se dokázali po špatném vstupu do zápasu dostat. Zlom přišel ve třetí čtvrtině, a v ní o nějaké trémě z atmosféry nemůže být řeč. Pardubice nás přehrály ve všech směrech.

Mohlo svou roli sehrát i to, že vy a Martin Gniadek jste nabrali rychle pět faulů? Navíc Martin měl poměrně brzy tři a to se pak těžko hraje…

Je pravdou, že Martin nám chyběl, jeho styl hry na Pardubice platí. Navíc šlo i v mém případě o fauly nefauly. Těžko se můžete přizpůsobit pískání sudích, kteří některé zákroky pouštějí a vzápětí je písknou. Chci ale zdůraznit, že rozhodčí nám v žádném případě úvodní zápas neprohráli. Chyba byla jenom na naší straně.

Co je třeba zlepšit, aby se ve středu v Pardubicích neopakovala sobota?

Trošku z nás spadne tlak, což nám uvolní ruce. Ale samo to nepřijde, musíme hrát kolektivně, bojovat, protože tak jak jsme hráli v sobotu, se play-off nehraje. Nebyla na nás vidět chuť vyhrát.

V letošní sezoně máte výkyvy. Po zpackaném utkání většinou to další odehrajete excelentně…

Na to ale spoléhat nemůžeme. Musíme jít tomu naproti. Hlavně se musí do našeho herního projevu vrátit týmovost.

Bylo po sobotní porážce velké dusno v kabině?

Dusno ne, ale velké zklamání. Na druhou stranu se nic neděje, byl to první zápas, je lepší prohrát ten úvodní než pátý. Je to o nás. Sami se musíme zvednout a já věřím, že ve středu to bude v Pardubicích úplně o něčem jiném.