BK Breda Opava - Inter Bratislava 107:57 (23:18, 47:31, 78:40)

Nadšeně bojující Opava na svého soupeře doslova vletěla a od prvních minut šla do vedení. Již po prvním hracím období vedli domácí 23:18 a svůj náskok neustále zvyšovali. Střelecky se zaskvěl především Pumprla. Do šaten šla obě mužstva za stavu 47:31.

Také po změně stran Opava hezkými akcemi bavila diváky. Dobrým výkonem se prezentovaly letní posily z Nového Jičína Marek Štec a Ondrej Šoška. „Podali jsme slušný výkon, který mne potěšil. Jedná se z pohledu obou mužstev o přípravu, která je v plném proudu. Ve hře byly z naší strany dobré momenty, ale vysoké vítězství bych příliš nepřeceňoval,“ řekl po utkání trenér Opavy David Klapetek.

Body Opavy: Pumprla 28, Šoška 17, Štec 14, Dihel 9, Kratochvíl a Šiřina 8, Hutňan 7, Remeš 6, Dygrýn 5, Čarnecký 3.

BK Breda Opava - Inter Bratislava 90:58 (30:17, 55:22, 77:38)

K pátečnímu zápasu nastoupili slovenští hráči s jasným cílem. Tím byl lepší výsledek, než v prvním střetnutí. Před samotným duelem ale absolvoval Inter těžký trénink, který se na něm podepsal. Již v polovině zápasu vedli Slezané 55:22.

Po změně stran již zkušení hráči Klapetkova výběru odpočívali a na palubovku se dostali mladíci. Ti ale s přehledem náskok domácích udržovali a zápas dovedli do vítězného konce. Opava porazila Inter Bratislavu 90:58. „Soupeře jsme také podruhé přehráli. S výkonem a přístupem hráčů jsem spokojen,“ hodnotil David Klapetek.

Body Opavy: Hrubý 12, Šoška a Dygrýn 11, Šiřina 10, Pumprla a Štec 9, Čarnecký 7, Czudek 5, Hutňan a Strnisko 4, Binar 3, Kuffa 2.

BK Breda Opava - Levice 75:73 (21:14, 42:31, 61:53)

Levice byly Opavě těžším soupeřem než Bratislava. Prezentovaly se rychlým silovým basketbalem, kterému nechyběla výbušnost a agresivita. Se svým soupeřem drželi hosté krok a Opava si vybudovala mírný náskok až těsně před přestávkou, kdy vedla 42:31.

Slovenský tým pak přidal na tempu a před posledním domácí vedli již pouze o osm bodů, a to 61:53. Poslední část hry pak byla až zbytečně moc vyhecovaná, na což doplatil opavský rozehrávač Čarnecký. Ten po hrubém faulu musel odstoupit ze hry se zraněním kolene.

„Výkon z naší strany nebyl dobrý stejně jako atmosféra zápasu. Trochu se na nás podepsala únava, ale přišlo mi, že hráči neměli chuť do hry a že nebojovali, jak by měli,“ hodnotil duel nespokojený kouč BK Opava David Klapetek.

Body Opavy: Pumprla 26, Šoška 12, Štec 10 a Čarnecký 10, Hutňan a Czudek 4, Remeš a Kratochvíl 3, Cvek a Šiřina 2.

(sel)


Basketbalisté Opavy účast v pohárové Evropě přivítali

Opavští basketbalisté míří do pohárové Evropy. Nováček nejvyšší české soutěže bude hrát Pohár CEBL. Jedná se o klubovou soutěž českých, slovenských, rakouských, rumunských a maďarských týmů. „Byla nám nabídnuta účast v této soutěži. Zvážili jsme ji a nakonec se i přihlásili,“ řekl trenér opavských basketbalistů David Klapetek.

Slezané byli nalosováni do bílé skupiny, ve které je čekají dva slovenské výběry: Handlová a Inter Bratislava, vedle nich také rakouský Kapfenberg. „Týmy byly do jednotlivých skupin nalosovány tak, aby vzdálenost mezi městy nebyla příliš velká, to znamená, aby se mohlo jezdit na utkání v den zápasu,“ uvedl Klapetek, který účast v poháru uvítal.

„Přece jen máme dosti široký kádr. Šanci tak může dostat větší počet hráčů,“ poznamenal trenér. Na Opavu čeká první duel 21. října na rakouské palubovce, doma se poprvé Klapetkovci představí 4. listopadu s Interem Bratislava.

Vyvrcholením poháru CEBL bude Final four, které je na programu 10. až 11. ledna 2009. O pořadateli závěrečného turnaje se teprve rozhodne podle vývoje v jednotlivých skupinách.

(rob)