Středeční odpolední trénink byl toho důkazem. „Jsme rozděleni na dvě skupiny. Jedna je tady se mnou a pivoti makají na spinerech,“ hlásil trenér David Klapetek.

Skupinka nejvyšších borců týmu opravdu polykala tvrdé dávky pod vedením sympatické instruktorky Karin Janošové. Ta opavské habány rozhodně nešetřila, ti ale nic nenamítali a šlapali jako hodinky včetně maséra týmu Petra Kivorchiana, který ale z kola sestoupil dříve než ostatní.

„Můžu, to je v pohodě, ale mám problémy s kolenem, proto jsem skončil dříve,“ vysvětloval Kivorchian.

David Klapetek si spolupráci s Karin Janošovou pochvaluje, a nejen ji. „Na průběh přípravy nemohu říci nic špatného. Děláme hodně věcí, je to tvrdé, náročné, ale kluci se s tím rvou statečně. Dobře vědí, že jim to v sezoně pomůže,“ libuje si trenér. Během přípravného období se k týmu připojily tři nové tváře, křídelníci Pavel Novák s Martinem Vaňákem a zkušený pivot Daniel Douša.

„Všichni tři budou posilami. Pavel s Martinem se v týmu aklimatizovali velmi rychle, přece jen s řadou našich kluků se již znali. Danovi to chvíli trvalo, přece jen byl delší dobu v cizině. Ale i v jeho případě je vše v pohodě,“ konstatoval David Klapetek.

Právě Daniel Douša je typ hráče, na kterého Opava bude hodně spoléhat. „Hráč s jeho výškou musí být vidět. Na druhou stranu chceme hrát kolektivně, jako v loňské sezoně. Naše hra nebude jen o Danielu Doušovi,“ podotýká Klapetek.

V reprezentačním dresu je v současné době docela vidět Pavel Pumprla, jenž právě loni v opavském dresu vystřelil jako raketa. V týmu Slezanů patřil ke klíčovým postavám, nyní již patří Nymburku. „Pavel byl důležitou součástí našeho týmu, měl svůj styl hry. Musíme se obejít bez něj. Budeme hrát jiný basketbal, ještě agresivnější,“ říká trenér, kterému chybí na trénincích rozehrávač číslo jedna Michal Čarnecký.

„On nemá problém tréninkové manko dohnat,“ zůstává kouč v klidu, stejně jako s otázkou volby nového kapitána. „Nechávám to na hračích. Sami si zvolí svého vůdce,“ uzavírá povídání, které vzniklo během středečního odpoledního tréninku trenér David Klapetek.

Během přípravného období čeká na basketbalisty celá řada přípravných zápasů. Slezany hlavně prověří týmy ze Slovenska jako Inter Bratislava, Žilina, Pezinok, Handlová, Levice nebo Spišská Nová Ves. První duel je na programu na opavské palubovce pětadvacátého srpna se Žilinou.