Opava se v posledních zápasech prezentovala dobrými výkony, očividně se dostala do pohody. „Doufám, že na naše poslední výkony navážeme. Hlavně na kvalitní obranu a dobrou organizaci hry,“ přeje si trenér Slezanů David Klapetek.

„Dokázali jsme se sami dostat z herní krize a byli jsme se schopni vrátit ke hře, která nám přinášela úspěchy,“ doplnil trenér.

Jenomže venku to opavskému týmu vůbec nejde. Počet vítězství ze soupeřových palubovek se dá spočítat na prstech jedné ruky. „Musíme věřit ve vlastní schopnosti a hrát zodpovědně. Nedělat zbytečné ztráty a soustředit se na svůj výkon. Do konce nadstavby nám chybí čtyři kola, třikrát hrajeme venku, je to pro nás ideální doba připravit se na play off,“ podotýká David Klapetek.

Klíčovou postavou vysokoškoláků je Lukáš Kotas. „Dobře si uvědomujeme, že když se USK nedaří, hledají ho a spoléhají na něj,“ uvědomuje si trenér Klapetek.

Opavský tým se musel proti Kolínu obejít bez marodů Michala Čarneckého a Branislava Brlitě. „Utkání jsme zvládli i bez nich. Ale oba jsou kvalitní hráči, s nimi jsme podstatně silnější. Jeden dva zápasy se bez nich zahrát dají, ovšem v dalších už jejich absence cítit je,“ uzavřel David Klapetek.

Utkání na Folimance začíná ve středu v 18 hodin.