„Do play off musíme, a to prvního postupového místa z naší skupiny,“ má jasno trenér David Klapetek. On sám tajně doufal, že týmmána to hrát v první pětce. „Bohužel některé zápasy jsme pokazili, já osobně jsem ještě neskousl porážku ze Svitav,“ přiznává trenér BK Opava.

Opavští mají nyní před sebou deset utkání s týmy spodní šestky. Diváci tak už neuvidí v akci top týmy a hlavně přijdou o derby s Ostravou a Novým Jičínem. „Nemá cenu již systém soutěže komentovat. Realita je taková, jaká je. S tím už nic nenaděláme. Trpí tím jak diváci, tak i hráči. Přece jenom hrát zápasy s lepšími týmy nám dá více,“ konstatoval Klapetek.

Po deseti odehraných duelech ve skupině A2 čeká na první čtyři týmy předkolo play off. „Myslím si, že čtveřice Brno, USK Praha, Kolín a my je jasná,“ míní Klapetek. Svitavy se sice posílily o brněnského Borise Mena, podle opavského kouče to ale v jejich podání lepší na předposlední místo nebude.

„Ztrátu mají poměrně velkou. Ani Meno, který má chuť dávat body, s tím nic neudělá,“ podotýká kouč Slezanů.

To Opavští o změnách v kádru neuvažovali. Vedle Mattonky čeká v březnu Opavu Český pohár, navíc na domácí palubovce. „Věřím, že diváci do haly přijdou, bude to jedinečná možnost, vidět špičkové české týmy v akci. Chceme se na tento podnik dobře připravit a dojít v něm co nejdál, otázkou ale bude, jaký tým na první zápas dostaneme,“ uvedl David Klapetek, jenž jako hráč zvedl pohárovou trofej nad hlavu celkem pětkrát.

Rozpis zápasů skupiny A2

1. kolo, 27. února: Kolín – BK Opava
2. kolo, 5. března: BK Opava – USK Praha
3. kolo, 9. března: Lokomotiva Plzeň – BK Opava
4. kolo, 12. března: Brno – BK Opava
5. kolo, 23. března: BK Opava – Svitavy
6. kolo, 26. března: BK Opava – Kolín
7. kolo, 30. března: USK Praha – BK Opava
8. kolo, 6. dubna: BK Opava – Lokomotiva Plzeň
9. kolo, 9. dubna: BK Opava – Brno
10. kolo, 13. dubna: Svitavy – BK Opava