„Kolín má letos fazonu. Je vidět, že oproti loňsku je zkušenější, hlavně doma je hodně silný,“ konstatuje trenér Opavy David Klapetek.

V prvním vzájemném zápasu sezony Slezané Kolínu doma podlehli 75:83, utkání bylo ale dlouho vyrovnané. Mezi klíčové hráče Benačkova výběru patří americká křídla Chad Barnes a Richard Field. „Pro Kolín stěžejní postavy, mají dobrou střelbu, jsou výborní v nájezdu,“ charakterizoval v kostce opory Kolína trenér Opavy.

„Celá základní pětka Kolína hraje výborně. Je vidět že se dostali do pohody,“ doplnil Klapetek.

A jak vypadají opory Středočechů statistickou řečí? Richard Fields (14,3 bodu, 6,1 doskoku, průměrný rating 16,9), Chad Barnes (11,9 bodu, 6,2 doskoku, 4,5 asistence, val. 15.6) a David Machač (12,1 bodu, 5,9 doskoku, val. 14,0).

Opomenout nemůžeme ale ani světoběžníka Stanislava Zuzáka, který hrával třeba i na Kypru, nebo třetího z Američanů, Rahsaana Edwarda Amese. Ten je na české basketbalové scéně známou tváří, po příchodu z Nitry oblékal dres Pardubic a Prostějova, basketbalem se živil také v Maďarsku.

Pro opavského fanouška je v kádru Kolína zajímavý ještě devatenáctiletý Robin Matějka. „Basketbalu se vyučil u nás v Opavě, dokonce proti Vyšehradu nastoupil poprvé v Mattonce,“ poznamenal opavský kouč. „Nakonec se rozhodl odejít do Nymburka, kde hrál za starší dorost. Určitě je to talentovaný basketbalista,“ podotkl Klapetek.

Opava míří do Kolína v nekompletním složení. Výron v kotníku nepustí do hry Kryštofa Vlčka, naražené koleno má Jirka Dihel a nejistý je i start Petra Strniska. „Petr ve středu dostal koňara, nad jeho startem rovněž visí otazník,“ řekl Klapetek.

A s jakou taktikou Opavští do zápasu půjdou. „Musíme chytit začátek, a samozřejmě se prezentovat dobrou obranou,“ uzavřel trenér Slezanů.

Zápas na kolínské palubovce začíná v sobotu od 17.45.