„Byli jsme nuceni odložit další utkání. Po pátečním testování nás hygiena poslala do dvoutýdenní karantény,“ řekl mluvčí BK Opava Dušan Štěnička. Pozitivní test vyšel nově u dvou hráčů. Opava není ale jediným klubem, který odkládá zápasy.

Kvůli tomu došlo k protažení nadstavbové fáze o dva týdny, tedy do 17. dubna, aby se získal prostor pro aktuálně odkládané zápasy.

 Vzhledem k tomu, že více odkladů zatím bylo ve skupině A1, v nouzi by se její zápasy mohly dohrávat i v době předkola play-off, jež se týká týmů ze 7. až 10. příčky, tedy výhradně ze spodní nadstavbové skupiny.

V play-off došlo k dílčímu zkrácení jen v případě čtvrtfinálových a semifinálových sérií (formát 2-2-1), které se tak namísto čtyř budou nově hrát na tři vítězná utkání. Beze změny pak zůstal formát předkola play-off (na dvě utkání, kdy bude rozhodovat celkové skóre), série o bronz (rovněž na dvě utkání) a finále (na dvě vítězná utkání). Vzhledem ke kvalifikaci na olympiádu v Tokiu, musí být soutěž dohrána v květnu.

Ve fotogalerii výše si můžete připomenout zápas třetího kola nadstavby ze začátku března, kdy Opava čelila nejtěžšímu možnému soupeři, a to Nymburku. Slezané tehdy vyrobili spoustu ztrát, a to jim zlomilo vaz. Středočeši ve slezské metropoli vyhráli 99:74 - VÍCE ZDE.