Pikantností tohoto duelu je fakt, že mužstvo z pozice hlavního kouče vede exopavský kouč František Rón, navíc součástí kádru je ještě loni opavské křídlo Marek Štec.

Levice se po příchodu do Mattonky netajily ambicemi bojovat o první šestku. Jejich záměr se jim ale zatím příliš realizovat nedaří. V tabulce jim patří se sedmnácti body až dvanáctá příčka. „Myslím si, že sami nevěděli, co mohou od české soutěže očekávat, hovořili o první šestce, ale realita je jiná. Nicméně si myslím, že se v tabulce ještě posunou,“ míní opavský kouč David Klapetek. „Navíc teď sáhli ještě k posílení,“ dodal trenér Opavy.

Největší hvězdou slovenského týmu je rozehrávač Keaton Grant, který ke 20.1 bodu přidává v průměru 5.2 doskoku (val. 22.5), je nejlepším střelcem Mattoni NBL a v žebříčku užitečnosti mu patří 2. příčka. Výborně hraje i pivot Mike Bernard (13.5 bodu, 5.3 doskoku, val. 14.0).

Další opora Esian Henderson už v Levicích nehraje, začátkem listopadu z osobních důvodů své působení u týmu ukončil. Místo něho angažovali levičtí funkcionáři dalšího amerického basketbalistu Diora Lowhorna (201 cm), který hrál naposledy v ukrajinském celku Dnipro Azot. Ten by teoreticky mohl nastoupit už v úterý v Opavě.

Zapomenout nesmíme ani na Marka Štece, který ale působí v týmu, jenž hraje slovenskou extraligu, ovšem i ten může v úterý hrát.

Opavský tým svou první a zároveň jedinou výhru urval proti dalšímu slovenskému týmu, Interu Bratislava, který právě nedávno Levice porazil. „Pokud chceme uspět, musíme zlepšit útočnou hru. Třeba proti Pardubicím nám chyběla větší odvaha, soupeř se tak lehce dostal do vedení a vybudoval si solidní náskok,“ hněval se David Klapetek.

Levice naposledy docela pořádně potrápily Prostějov, kde dokonce střihli deset trojek, a samotný Grant dal dvaatřicet bodů a opět ukázal, že patří k hlavním hvězdám Rónova výběru. „Pro úspěch uděláme maximum, vítězství by nás psychicky nakoplo,“ podotkl David Klapetek, který má k dispozici až na Branislava Brlitě kompletní tým.

Utkání v opavské hale dnes začíná v 18 hodin.