Kromě domácích Levic na něm startovaly ještě Pardubice a chorvatský celek KK Slavonski Brod. Opava odehrála tři zápasy a v konečném zúčtování obsadila třetí místo.

Pardubice - BK Opava 109:79 (32:7, 54:28, 78:53)

Vstup do turnaje neměli Slezané zrovna příliš povedený. V utkání s Pardubicemi jim úplně ujela první čtvrtina. „V týdnu jsme ještě částečně dělali kondici, a to se v utkání projevilo. Vlastně do zápasu jsme šli přímo z autobusu,“ řekl trenér Opavy David Klapetek.

„Nezachytili jsme první čtvrtinu a od toho se všechno odvíjelo,“ přiznal trenér.

Nejlepší střelci Opavy: Štec 17, Soška 15

BK OPAVA - BK LEVICE 84:88 (26:13, 43:38, 57:61)

„Zápas s Levicemi se hrál před dobrou diváckou kulisou. Na domácích hráčích bylo vidět, že jsou pořádně natěšeni,“ začala s hodnocením druhého utkání Klapetek. „V poločase jsme sice prohrávali, ale do poslední čtvrtky jsme šli se čtyřbodovým vedením, bohužel Levicím se nakonec podařilo vývoj otočit. Tento zápas byl hodně bojovný,“ podotkl opavský trenér.

Nejlepší střelci Opavy: Šiřina 17, Blažek 13, Dygrýn 10

BK OPAVA - KK SLAVONSKI BROD 103:87 (22:25, 38:49, 69:61)

Ani ve třetím zápase na turnaji nezachytili Slezané vstup do zápasu. „Ze hry soupeře byla cítit typická jugoslávská škola. Hráli disciplinovaně a soustředěně. V druhém poločase ale začali odpadat fyzicky a my jsme nakonec vyhráli,“ vyjádřil se ke třetímu utkání David Klapetek.

Opava v konečném zúčtování obsadila třetí místo. „Turnaj splnil naše očekávání. Odehráli jsme tři kvalitní střetnutí,“ řekl spokojeně Klapetek.

Nejvíce bodů Opavy: Šiřina 21, Douša 18, Štec, Blažek 13, Čarnecký, Šoška 12
Konečné pořadí: 1. Pardubice, 2. Levice, 3. Opava, 4. Slavonski Brod
All stars turnaje: Crawford (Levice), Hampton (Pardubice), Klein (Levice), Vukičevic (Sl. Brod), Šoška (Opava)

V týdnu čeká Opavu Handlová

Příprava opavských basketbalistů bude pokračovat i v tomto týdnu. Ve středu a čtvrtek čeká Opavské opět konfrontace se slovenským basketbalem, Klapetkovce prověří na domácí palubovce Baník Handlová. První zápas je na programu ve středu od 18.30, odveta pak o den později v 11.00.

Opavský trenér by měl mít k dispozici kompletní kádr, tedy včetně Pavla Nováka, který vynechal turnaj na Slovensku. „Měl problémy s nohou, proto jsme ho nechali doma,“ vysvětlil Novákovu absenci v Levicích trenér David Klapetek.

Otazník ještě visí na Ondrou Dygrýnem, jenž má potíže trávícího charakteru. Příprava také čeká na opavskou rezervu, ta se na domácí palubovce střetne v úterý v 18.30 s Kroměříží.