Trenér David Klapetek již nepočítá s Tomášem Hrubým a Pavlem Pumprlou, kterým skončila smlouva. O posledně jmenovaného mají v Opavě sice zájem, ale Pumprla, který patřil k ozdobám celé soutěže, chce dále hrát v silnějším klubu.

„My jsme chtěli, aby u nás pokračoval, on ale neměl zájem,“ řekl manažer Opavy Dušan Štěnička. Podle neoficiálních informací by měl Pumprla zamířit do Nymburka.

Co se týče případných posil, tak o těch v Opavě jednají. „Máme nějaké hráče vytipované. Probíhají jednání, která ještě nejsou dotažena do konce, proto je zbytečné jména hráčů prozrazovat,“ řekl opavský manažer.

Trenér David Klapetek jeho slova doplnil: „Dva nové hráče bych chtěl mít v kabině do konce června.“ Slezané i v této sezoně budou zakládat svou strategii opět na československých hráčích.

Pondělní první den letní přípravy byl ještě volnější. „První fáze přípravného období bude spíše taková regenerační. Budeme dělat věci, které v sezoně nejdou,“ nastínil opavský trenér. Tréninky budou probíhat celý týden. „Na víkend dostanou kluci volno,“ dodal Klapetek.

Tato fáze bude trvat do konce června a zapojí se do ní hráči z rezervy, která postoupila do první ligy. „Ještě zvažujeme, zda toto období neproložíme přípravnými zápasy, ve kterých by dostali hlavně šanci mladší hráči,“ uvedl David Klapetek.

(pozn. děkujeme Gravidnímu Vlkovi za upozornění na chybu)