Tu dirigoval opavský rozehrávač Petr Czudek, který třemi trojkami v řadě zajistil týmu výhru a zároveň udržel domácí neporanitelnost.

Derby začala lépe Ostrava, když během úvodních dvou minut nedovolila Opavě skórovat, ale to bylo na dlouho z hostující strany vše. Po chvilkovém výpadku začali domácí trestat časté ztráty Nové huti. Poprvé vedli svěřenci trenéra Davida Klapetka po pěti minutách hry, kdy se prosadil Pumprla – 9:7. Ten samý hráč zvedl opavské diváky ze sedadel o dvě minuty poté, když efektně zasmečoval míč do koše po přihrávce Czudka – 14:7.

Hosté však dokázali do konce první čtvrtiny stáhnout na rozdíl koše. Zásluhu na tom měl vystřídavší Stehlík, který se prezentoval dvěma přesnými pasy a úspěšnou trojkou – 18:16.

Ostravě se nedala na rozdíl od předešlého duelu s Děčínem upřít snaha, ale chabá střelba, chyby v rozehrávce a následný pozdní návrat do obrany Opava bez milosti trestala. Hráči Nové huti nebyli schopni vymyslet kloudnou akci a Opava se postupně začala vzdalovat.

Čtrnáctibodová šňůra znamenala ve 14. minutě poklidné vedení domácích – 34:18. Ti se však možná až nečekaně vysokým náskokem nechali ukolébat, a tak přišla devítibodová odpověď svěřenců trenéra Františka Róna, kterou řídila dvojice nových amerických posil Dillon, Arnold – 34:27.

Domácí Čarnecký, který odehrál výborný zápas, vzápětí odpověděl rychlými pěti body a dostal Opavu zpět na koně. Na ručník to s hosty vypadalo v úvodu druhé půle, kdy se zdálky trefil Štec a domácí vedli už o sedmnáct bodů – 46:29. „Ve druhé čtvrtině si vybral každý hráč dvě chyby, což Opava trestala, když zakončovala akce dva na jednoho,“ přiznal s osmnácti body nejlepší střelec Ostravy Petr Bohačík.

Hosté následně přešli na zónovou obranu a to přineslo ovoce. Opavě navíc odešla střelba a houževnatí hosté začali pomalu náskok umazávat. Po oku lahodícím proměněném nájezdu Dillona vyskočila lavička Ostravy jako jeden muž – 54:51.

Opava hrála najednou křečovitě, se strachem, jejich hráči nedokázali zakončit ani ty nejvyloženější příležitosti a přišlo to, co přijít muselo. Bohačík a poté Arnold nezaváhali a po dlouhých minutách vrátili hosty do vedení – 59:60.

Rozhodovalo se až v závěrečné pětiminutovce, kterou si pro sebe zamluvil domácí Petr Czudek, který třemi trojkami v řadě v rozmezí devadesáti vteřin srazil hosty k zemi – 74:66. Z takového úderu už se Ostrava nevzpamatovala a i potřetí v lize prohrála.

„Ve třetím dějství jsme zkusili zónu a to soupeře zaskočilo. Dokonce jsme šli na chvilku do vedení, ale ztráty a tři trojky Czudka do zóny nás stály vítězství,“ smutnil Petr Bohačík.

Ostrava tak znovu doplatila na slabinu v rozehrávce, kde stále chybí loňská opora Mike Mitchell. „Na rozehrávce hodně chybujeme, z čehož pak pramení laciné ztráty. Čekáme na Mika, bez něj to je hodně složité,“ dodal Bohačík.

BK Breda & Weinstein Opava – NH Ostrava 80:72 (18:16, 43:29, 59:56)

Body: Čarnecký 19, Šoška a Hrubý po 14, Czudek 11, Pumprla 10, Štec 6, Huťnan 4, Šiřina 2 – Bohačík 18, Arnold 13, Stuchlý a Dillon po 11, Uhlíř 7, Stehlík a Palyza po 5, Procházka 2. TH: 14/7 – 18/13. Trojky: 11:5. Doskoky: 24:40. 5 chyb: 39. Šoška – 40. Stuchlý. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Kapaňa. Diváci: 650.