Novou basketbalovou sezonu Davida Klapetka a jeho svěřenců zahájí domácí duel s Pardubicemi už ve středu 28. září, a tak není divu, že první tým BK Breda&Weinstein Opava pomalu finišuje svoji přípravu. Opavané mají za sebou první tři přípravná utkání.

Po Komárnu jako své partnery využili jednoho ze dvou slovenských účastníků blížící se společné Mattoni národní basketbalové soutěže Astrum Levice, kde v posledních dvou srpnových dnech odehráli dvě utkání. První duel s Levicí Opavanům nevyšel a také druhé z přípravných utkání na palubovce levické sportovní haly odehráli hráči ze Slezska s lepší první polovinou.

Po první čtvrtině dokonce své protihráče výrazně přehrávali 15:24, ale ve druhé čtvrtině už začali mírně zaostávat. Při výměně stran tak byl stav 37:35 a pro modro–žluté začal víc boj s únavou než se soupeřem. „Máme za sebou náročný program, navíc utkání se hrálo dopoledne, a tak se začala projevovat únava. Navíc chyběl Petr Strnisko, který se předtím zranil,“ říká k utkání trenér David Klapetek.

Druhá polovina tak pro Opavu nevyzněla nijak příznivě a konečný výsledek byl 90:65. „I když výsledek není nijak příznivý, jsem rád, že se do hry dostali všichni hráči, včetně těch, kteří zase tolik příležitostí nedostávají. Navíc jsme zkoušeli dva dorostence, se kterými výhledově pro tým počítáme,“ zdůraznil hlavní účel přípravy opavský trenér a dodává:

„Levice jsou naším přípravným partnerem už pátý rok, navíc budou jedním ze soupeřů nadcházející ligové soutěže, a tak utkání s nimi jen vítám,“ dodal ještě opavský lodivod. Jeho tým se dnes v 10 hodin na palubovce opavské haly střetne se Spišskou Novou Vsí a od šesti odpoledne opět se soupeřem z Levice.

Astrum Levice - BK Breda & Weinstein Opava 90:65 (15:24, 37:35, 64:46)
Body: Keller 15, Grant 14, Stojanov 11 - Blažek 15, Vaňak 14, Klečka 12, Gerich 11, Dihel 7, Vlček 3, Mičunek 2, Bohm 1