„Musíme rychle zapomenout, nic jiného nám ani nezbývá,“ nabádá své svěřence před domácím duelem s Prostějovem opavský trenér David Klapetek.

„Dobře vím, že jsme ve středu chytli pořádný debakl, na druhou stranu jsme hráli v řádně okleštěné sestavě. Nymburk proti nám praktikoval nátlakovou hru, na kterou jsme nebyli schopni najít recept,“ přiznává Klapetek.

Nicméně dnes by měla být Opava až na Jakuba Šiřinu kompletní. „Sice nás trápí chřipka, ale věřím, že hrát budou všichni,“ je optimistou trenér, který opět počítá s nominací mladíků Kupčíka se Cvekem.

Favoritem sobotního duelu jsou bezesporu Hanáci. „Víme o síle Prostějova. Navíc prohráli ve středu s Jičínem, o to větší motivaci budou mít v sobotu u nás. Zápasu se ale nebojíme, chceme vyhrát,“ říká odvážně David Klapetek a dodává: „Náš výkon musí být postavený na precizní obraně a disciplinovaném útoku.“

Utkání na opavské palubovce začíná v sobotu v 18 hodin.

Jakub Šiřina začal s rehabilitací

Jakub Šiřina, rozehrávač opavských basketbalistů, se za poslední rok vypracoval mezi klíčové postavy týmu. Nyní ale mužstvu citelně chybí, na vině je poraněný pravý kotník.

Nepříjemné zranění si přivodil v Děčíně. „Při nájezdu na koš jsem byl faulován. Nešťastně jsem upadl na protihráče a kotník si vymknul,“ popisoval Šiřina bolestivý okamžik.

Vazy v kotníku si naštěstí nepotrhal. „Byl jsem na magnetické rezonanci, která to vyloučila,“ vydechl si mladý rozehrávač.

I když na palubovku nemůže, s týmem žije pořád. Při zápasech chodí na lavičku, a to dokonce i s berlemi. „Bylo to hrozné, přežil jsem to, berle už ale nemám,“ dodal Jakub Šiřina.

V současné době ho čeká rehabilitace na opavském školním statku. „Pokud všechno půjde dobře, za dva týdny bych měl začít trénovat,“ těší se na svůj návrat Jakub Šiřina.