Před startem celé série si ani sami hráči Opavy nepřipouštěli, že sefinále roztáhne do pětizápasového dramatu, obzvlášť po dvou jasných domácích výhrách. „Utkání v Praze jsme prostě nezvládli. Zbytečně jsme se nechali rozhodit, a to nás srazilo. Dojeli jsme na vlastní ubrečenost,“ vrátil se ke dvěma porážkám v hlavním městě opavský trenér David Klapetek.

V týdnu Opavští pracovali hlavně na vylepšení psychiky. „Hrajeme doma, což by měla být naše výhoda. Nervozitu vyhladit úplně nejde, vždyť řada hráčů hraje finále vůbec poprvé. Situaci pátého zápasu nikdy nezažili. Věřím, že se s tím ale úspěšně poperou,“ věří trenér.

Napětí z opavské kabiny jde ale cítit. „Tomu se neubráníte. Před sezonou jsme avizovali boj o postup, jsme favorité, jde nám o hodně,“ nezbavuje se Klapetek zodpovědnosti.

Cesta k úspěchu vede přes zodpovědnou hru. „Pokud budeme hrát naši hru, to znamená zodpovědně v obraně, úspěch se dostaví. Soupeř sice disponuje zkušeným mužstvem, já ale svým klukům věřím,“ zdůrazňuje Klapetek.

Rozhodující, pátá bitva se odehraje v hale na Mařádkově ulici, místu, kde opavský basketbal zažil své dosavadní největší úspěchy. „Snad budeme slavit i my,“ pousmál se Klapetek. To, že se nehraje ve víceúčelové hale, jako hendikep nebere. „Mařádkova je regulérní, vždyť se v ní hrála kvalifikaci reprezentace, my jsme tam hráli poháry. Problém bych v tom nehledal,“ poznamenal Klapetek.

Opavští věří, že diváci vytvoří bouřlivé prostředí. „Máme skvělé fanoušky, s jejich pomocí vyhrajeme a postoupíme,“ zakončil odhodlaně trenér Klapetek. Zápas začíná v 17 hodin. (rob)