„Dojíždíme kondiční přípravu, to nejhorší mají hráči za sebou,“ řekl trenér David Klapetek. K týmu se připojil už i reprezentant Michal Čarnecký, který má za sebou náročný program s národním týmem. „Ve čtvrtek a v pátek dostal ještě volno,“ dodal kouč.

V dosavadním průběhu trenér své ovečky vůbec nešetřil. „Trénovali jsme tvrdě, ale je to zapotřebí,“ podotkl kouč. V pátek čeká na Slezany první přípravný duel se slovenským Svitem, v sobotu s Levicemi a v neděli proti Levicím nastoupí béčko. Všechny duely v opavské víceúčelové hale začínají v 17 hodin a jsou přístupné fanouškům.

„Svit je ve Zlíně na soustředění, k nám to má kousek. Hrát bychom měli i další týden, čeká nás i výjezd na Slovensko,“ nastínil Klapetek. Hráče má, co se týče zdravotního stavu, v pořádku. „Drobné problémy má pouze Jakub Šiřina, ale o nic vážného se nejedná,“ uzavřel Klapetek.

Basketbalové béčko s novými tvářemi

V plné přípravě na nový ročník první basketbalové ligy jsou hráči opavského béčka. Trenér Petr Czudek staví nový tým, zkouší řadu nových hráčů. Jeho mužstvo už má v nohách i několik přípravných duelů. Opava začíná soutěž 19. září, což je relativně už za krátkou dobu. „Momentálně mám v přípravě třiadvacet kluků,“ říká kouč Petr Czudek. Pětice z nich přišla z VŠB Ostrava.

„Přístup hráčů je výborný, v tomto směru si na nic ztěžovat nemohu. Kluci makají naplno,“ podotýká trenér opavského béčka. Kouč Slezanů se na druhou stranu musí vyrovnat i s odchody. Loni využíval pendly z áčka, hlavně Viktora Cveka s Martinem Vaňákem, Jakubem Šiřinou a Adamem Binarem. Ani jeden z nich už za jeho tým hrát nebude. Cvek přestoupil do Brna, Šiřina s Vaňákem se napevno zabydleli v áčku a Adam Binar se s mužstvem rozloučil, totéž platí o Petru Kuffovi.

„Musíme se s těmito odchody vyrovnat. Šanci dostanou jiní. Šiřina i Vaňák se zařadili do prvního týmu, což je důležité, a béčko tím jasně splnilo svou roli,“ řekl Czudek. Nyní budou v roli pendlů Jirka Dihel, Petr Strnisko a Radim Klečka. „Měli by být lídry v béčku a sbírat minutáž v Mattonce,“ doplnila basketbalová ikona na lavičce Opavy.

Průběh blížícího se ročníku bude jiný, na kluby čekají změny. „Jelikož se bude hrát každý týden a co druhý vyrážet ven, čeká na nás hodně cestování. Už jsem si dělal srandu, že potřebujeme hráče, který bude vybírat filmy do autobusu,“ dělal si legraci trenér.

V prvních zápasech míří Opava na Sokol Pražský, pak doma na Spartu a vyrazí do Chomutova. Během přípravného období již Slezany prověřila Žilina, Kroměříž, Banská Bystrica a NH Ostrava. „Ještě budeme hrát s Levicemi, s naším áčkem a ještě jednou s Ostravou,“ dodal ke skladbě přípravy Petr Czudek.