„Vážnost situace si všichni dobře uvědomujeme,“ říká trenér Opavy David Klapetek. „V našich silách je v Ústí vyhrát, o tom jsem přesvědčený,“ zdůrazňuje kouč opavského výběru.

V sobotu proti prostějovským Orlům jeho družina špatný výkon nepředvedla. „Hráli jsme ustrašeně. V Ústí to musí být lepší. Kluci si musí více věřit a nebát se. Naše hra musí být agresivní, jedině tak můžeme uspět,“ podotýká David Klapetek.

Premiéru v opavském dresu proti Hanákům si odbyl chorvatský křídelník Zrinko Gudelj. „Zatím ukazuje, že by mohl být posilou. Je hodně pozitivní, hlavně chce a celému týmu dodává energii,“ chválí chorvatského hráče kouč Slezanů.

Severočeši, jako nováček soutěže, mají o dvě výhry více než Opava a naposledy prohráli v Plzni. Klíčovou postavou týmu trenéra Romana Bednáře je americký rozehrávač Thaddus McFadden. „Hra Ústí stojí a padá s tímto hráčem. Hodně na něj sází,“ poznamenal Klapetek. Mezi další klíčové postavy týmu patří exopavský pivot Tomáš Hrubý, kanadský pivot Troy Gottselig a také rozehrávač Jan Holanda.

Zápas v Ústí začíná v 18 hodin.