„Je to bohužel tak. Radim je momentálně schopen jen běžet rovně a vystřelit na koš. Další jiné pohyby mu koleno nedovolí,“ poznamenal trenér Kryštof Vlček, který má celý tým na povel. Sportovní ředitel a hlavní kouč Petr Czudek si plní reprezentační povinnosti. „Radim půjde na plastiku. Vypadá to na půlroční absenci,“ vypočítává mladý trenér.

Opavští basketbalisté v přípravěZdroj: Ondřej Ludvík

S týmem momentálně trénují nově také dva mladíci, kteří naposledy působili v ostravských Snakes. Jedná se o Jana Mičku a Adama Robenka. „Oba jsou šikovní. Adam je navíc opavským odchovancem, vedl jsem ho v mládežnických kategoriích, je to hráč s velkou energií,“ řekl Vlček na adresu mladých hráčů.

Opavští mají dvoufázové tréninky, první přípravný zápas je čeká patnáctého srpna v polských Gliwicích. Otázka je, jak to bude mít Opava s pohárovou Evropou. Předkolo Ligy mistrů ani FIBA Cup hrát nebude. „Podali jsme přihlášku do Alpe Adria cupu. Údajně má tato soutěž být v novém ročníku více kvalitnější, než tomu bylo v minulosti, což zní zajímavě,“ zakončil Kryštof Vlček.