Marques Townes je 195 cm vysoký basketbalista, který do Německa přišel jako velká posila, dokonce dostal garantovaný kontrakt na tři roky. „Před angažmá v Německu hrával za Maďarský celek Kecskeméti TE, kde měl výborná čísla. Byl lídrem týmu, který si zapisoval v průměru patnáct bodů na zápas,“ řekl David Zach, který má v Opavě na starosti skauting.

Jenomže německému celku nevyšel vstup do sezony, což odnesl trenér a Marques Townes ztratil minutáž. Osmadvacetiletý rozehrávač evropskou kariéru započal ve španělském týmu Murcia. Dále hrával Estonsko – lotyšskou ligu za Kalev/Cramo. Následovalo angažmá v litevském týmu Pieno žvaigždės Pasvalys. Epizodně si vyzkoušel druhou francouzskou ligu za celek Tours Métropole Basket. „Jedná se o zkušeného hráče. Je kreativní na míči, ať už v situaci jedna na jedna nebo pick and rollu. Má dobrou střelu pod driblingu, ať už za dva nebo tři body,“ přidal další postřeh k nové posile David Zach.

JR NBA
Najdete svoji hvězdu? Basketbaloví mládežnicí bojovali v opavské hale

„Tímto krokem reagujeme na zranění našeho kapitána Jakuba Šiřiny,“ řekl sportovní ředitel a trenér BK Opava Petr Czudek. „Pro příchod Marquese jsme rozhodli i proto, že nás čekají tři zápasy v Lize mistrů,“ doplnil kouč BK Opava a dodal: „Přesně takovéhoto hráče jsme hledali. Věřím, že pro nás bude velkou posilou.“