Soupeř dorazil do Slezska se zpožděním a v prvním poločase to bylo na jeho výkonu znát. „Stává se už tradicí, že k nám soupeři jezdí se zpožděním. Všechny zmate objížďka ve Fulneku, i hráči Ústí jeli v neděli až přes Ostravu,“ pozastavoval se nad pozdním příjezdu Severočechů opavský trenér Petr Czudek.

Jinak do samotného zápasu vstoupila Opava výborně. Prezentovala se dobrou obranou a těžila z rychlých protiútoků a také ji vycházela střelba za tři body. „Paráda, kluci první poločas zvládli suprově,“ rozplýval se trenér. „Soupeř dokázal za první poločas nastřílet pouze pětadvacet bodů. V té době jsme tak měli položený základ k vítězství,“ pousmál se Czudek.

Po přestávce Opava ze svého výkonu slevila a hosté z vysokého náskoku pomalu ukrajovali. „Ve druhém poločase už se utkání víceméně dohrávalo a soupeř rozdíl ve skóre snížil. Hru Ústí nad Labem poznamenala absence jejich dvou pendlujících hráčů – Žambacha a Pomykálka,“ konstatoval trenér vítězů, kterého mrzelo pouze zranění Petra Strniska: „Opět si obnovil zranění achilovky, což je černá kaňka na jinak vydařeném klání.“

Body Opavy: Hutňan 18, Ihring Michal 12, Dihel Jiří 11, Kupčík 10, Klečka 9, Dihel Robert 9, Vlček 8, Filip 4, Strnisko 3, Ihring Dominik 3, Kovář 2. Fauly: 21:22. TH: 17/10:23/17. Trojky: 9:1.