Naposledy hráli svěřenci trenérské dvojice Valeček – Ihring v domácím prostředí minulý víkend. Jejich protivníky byly týmy ze špice tabulky – Třebíč a Žabovřesky. Přesto opavští zvítězili rozdílem třídy.

„Na oba zápasy jsme se pečlivě připravovali celé dva týdny. Mysleli jsme si, že to bude mnohem těžší,“ zamyslel se trenér Valeček a pokračoval: „V sobotu proti Třebíči bylo rozhodnuto po první čtvrtině, kdy jsme si vypracovali více než dvacetibodové vedení, hosté nám dali jen čtyři body. Poté jsme náskok pomalu navyšovali. V neděli to bylo až do poločasu vyrovnané. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli nevídaným rozdílem 35:0 a bylo rozhodnuto.“ Třebíč tak v Opavě prohrála 95:50, Žabovřesky téměř stejným rozdílem – 88:47.

„Venkovní utkání s těmito soupeři jsme prohráli, byť to bylo vyrovnanější. Hlavně v Třebíči jsme dali pouhých 63 bodů, což je málo,“ řekl Valeček.

Po základní části se ve druhé lize první čtyři celky utkají systémem každý s každým doma a venku o jediné postupové místo. Vzhledem k tomu, že se započítávají výsledky ze základní části, je velmi pravděpodobné, že rezerva postoupí do první ligy.

Ještě v polovině listopadu přitom trenér o možném postupu nechtěl ani slyšet s tím, že je daleko. „Nyní je postup opravdu na dosah ruky. Kluci si ho za předvedené výkony určitě zaslouží,“ řekl trenér.

Bude po případném postupu nutné tým posílit nebo by mohl hrát ve stávajícím složení? „Tým je založen na zkušených hráčích – Radku Filipovi, Petru Kuffovi nebo Robertu Dihelovi. Ty doplňují mladší kluci a pendli z „A“ týmu. V lize bychom v tomto složení ostudu neudělali,“ myslí si Valeček.

Ondřej Ludvík