Basketbalové béčko se z Litoměřic vrátilo s prázdnou

Litoměřice, Opava - I přes slibný vstup do utkání se basketbalisté opavského béčka vracejí z Litoměřic s prázdnou. Utekl jim závěr prvního poločasu, ve kterém si domácí Slavoj vytvořil jedenácti bodový náskok, a zápas ze své moci už nepustil.

13.2.2012

BK Opava BFoto: DENÍK / František Géla

Slezané měli povedený začátek. „První čtvrtka byla z naší strany dobrá. Hráli jsme agresivně, na soupeře také platila naše vytažená zóna,“ začal o nedělním střetnutí hovořit opavský trenér Petr Czudek.

Domácí ale zabrali. „Zvykli si na naši agresivní hru, trefili pár trojek a v posledních pěti minutách prvního poločasu šli přes nás,“ pokračoval opavský kouč.

Opavští šli do druhé půle s jasným cílem výsledek otočit, přitvrdili v obraně, bohužel Slavoj udělal šňůru patnácti bodů a bylo rozhodnuto. „Klukům nemůžu upřít snahu, bojovali do posledních minut. Podařilo se nám výsledek korigovat, to bylo ale vše,“ uzavřel Czudek.

V pátek se Slezané představí na domácí palubovce, když od 18 hodin hostí béčko Prostějova.

Slavoj Litoměřice – BK Opava B 87:77 (16:22, 44:33, 68:50)
Body: Novák 24, Šťastný 21, Slunečko 17, Krupka 9, Sahan 9, Chotaš 4, Bruzl 3 – M. Ihring 16, Gerych 13, Filip 12, Vlček 10, Hutňan 6, D. Ihring 6, Kupčík 6, Mičůnek 5, R. Dihel 3. Rozhodčí: Poživil, Votroubek. Chyby: 22:34. TH: 41/19:39/15. Trojky: 8:11

Z nemocnice zbyly jen střípky

Kdysi vyhlášená nemocnice ve Vítkově už řadu let nefunguje. Alespoň ne tedy tak, jak byli lidé zvyklí. Nemocniční oddělení nahradily odborné ambulance či léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

Hasiči sundávali ve Skřipově vyčerpaného dělníka z lešení

Tým zdravotnické záchranné služby spolu s jednotkou Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Bílovci zasahoval v sobotu 21. října dopoledne ve Skřipově.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.