„Ukázalo se, že udělat ten poslední krok bývá vždy nejtěžší. Domácí působili nervózním dojmem, naopak náš tým hrál uvolněně,“ řekl opavský trenér Petr Czudek.

Výkon jeho týmu gradoval ve druhé čtvrtině, kdy nasadil k trháku. „Ve druhém poločase se domácí za výrazné podpory publika zvedli, tři minuty před koncem výsledek obrátili,“ pokračoval trenér opavského béčka.

Jenomže bojovníci ze Slezska se nepoložili. Koncovku režírovali oni, a to i přesto že Severočeši v závěru házeli tři šestky. „Hráli jsme zodpovědně, jako tým, soupeře jsme porazili zbraněmi, kterými nás on dostal ve třetím zápase,“ pochvaloval si Petr Czudek.

„Je škoda, že jsme to před tak skvělou kulisou nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Když nad tím tak přemýšlím, tak rozhodlo více chyb na naší straně,“ nechal se po utkání slyšet domácí kapitán Vladimír Hejl.

O postupujícím do semifinále se rozhodne v neděli v Opavě. „Nebude to lehké, ale už jsme tam dokázali vyhrát a to docela jednoznačně. Když udržíme koncentraci, tak věřím, že fanouškům přivezeme vítězství a postup,“ říká odhodlaně Hejl a dodává: „Týmy se tak znají, že už rozhodují jen maličkosti. Vyhraje ten, kdo udělá méně chyb, kdo se dokáže lépe soustředit.“

BK Ústí nad Labem – BK Opava B 71:73 (16:17, 27:41, 53:56)
Body: McFaden 28, Slunéčko 12, Fohler 11, Hejl 9, Bažant 8, Cosey 2, Hojdar 1 – Klečka 21, Strnisko 17, J. Dihel 14, Filip 7,Vlček 5, Hutňan 4, M. Ihrnig 3, D. Ihring 2. Rozhodčí: Baudyš, Lukeš. Fauly: 19:23. TH: 25/21:15/11. Trojky: 6:6. Diváci: 600. Stav série: 2:2.